Modellépítés, szépítés > Ragasztók, műgyanták, habok

Ragasztás Purhabbal

(1/4) > >>

gzax:
Hy

Az F-22 es topikban tettem említést erről a módszerröl és minek utánna érdeklődés mutatkozott gondoltam nyitok neki egy topikot.


Szal berongyoltam egy építős, barkácsos témásos boltba és kértem egy doboz purhabot ami nem duzzad annyira... Ez nekünk nem fontos. Meg egy doboz higító sprayt hozzá.
A srpays doboz kupakja kiváló a keveréshez mert ha beleszárad a trutyi egy mozdulattal ki lehet venni belőle többnyire mindenféle vakarászás nélkül. Álltalában van rajta egy kis luk de azt kívülről rallys ragaccsal befoltoztam.
A lényeg: Nyomok a kupakba egy adag habot és rá egy kis oldószert. Egy jégkrém pálcikával jól elkeverem majd a ragasztandó felületre kenem. Innentől pont úgy műkszik mint a többi ragacs. Azt, hogy mennyire legyen híg az változik. Ha laminálni akarok több réteg lemezt akkor akár egész hígra is lehet keverni. De ha olyan helyre   teszem ahonnan lecsöppenne vagy egy kis hézag is van amit ki kell tölteni akkor kicsit sűrűbbre keverem. Persze csak minimális a különbség. Ha több higítót teszek kevésbé habosodik...

"Amit méregdrágán veszel purexin néven állítólag ugyan ez."

Tettike:
Hy Zax!

Nagyon köszönöm ezt a tuti tippet!  :o


THX!

T

gzax:
Igazán nincs mit.
Örülök ha segíthetek. És újat tudok mondani és ezzel könnyebbé és olcsóbbá lehet tenni a mi kis hobbynkat...  :) :D

gzax:
Azt el felejtettem írni hogy kb 10 perc az ami a rendelkezésünkre áll. Szal nem érdemes egyszerre sokat bekeverni. 15-20 perc alatt már elég jól tart a szmötyi. Persze ilyenkor még nem lehet csiszolni de én másnap szoktam és akkor már könnyen és szépen megy a dolog.

eduardo:
Köszi szépen kipróbálom!! :o

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése