Szerző Téma: VW bogár. Nem modell, de ez is egy hobbi!  (Megtekintve 1249 alkalommal)

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:VW bogár. Nem modell, de ez is egy hobbi!
« Válasz #1 Dátum: 2010. December 01. - 11:20:28 »
Nem is rossz hobby

CSak egy kicsit költséges és jóval nagyobb helyigénye van....  ;D
Erre felénk is van egy két "BOGARAS" és hihetetlen miket építenek ezekből az elnyűhetetlen kis autókból.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:VW bogár. Nem modell, de ez is egy hobbi!
« Válasz #2 Dátum: 2010. December 01. - 11:58:24 »
Sajnos több hobbim van mint időm! Két élet is kevés volna, hogy mindent megvalósítsak, de itt gondolom mindenki így van.
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:VW bogár. Nem modell, de ez is egy hobbi!
« Válasz #3 Dátum: 2010. December 01. - 15:51:09 »
Én biztosan...

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:VW bogár. Nem modell, de ez is egy hobbi!
« Válasz #4 Dátum: 2010. December 01. - 16:43:14 »
Nem WW,  hanem Trabant és nem is a táma de majdnem. Fiatal koromban egy Trabant motorra esztergáltattam egy légcsavar agyat (természetesen egy nyomócsapágy és volt a tengellyen,majd csináltam egy 1200mm-es légcsavart. Az egész tákolmány alá épitettem egy kabinos szánt 6mm-es duraluminium sitalpakkal.
A kisérletek alatt megtapogattam a motor hengert mert kiváncsi voltam a hömérsékletére, a légcsavar  beszivta az újamat és utána a jelenlevö orvos barátom nem tudta megállapitani hogy hány darabba tört, de szerinte a csont ugy nézett ki mint a rizs-kása.
Szóval begipszelt kézzel reszeltem- fürészeltem-heggesztettem.Stb.
Elkészült a csodabogár de azon a nagyon várt télen nem hullott anyi hó hogy ki lehessen próbálni. Kint volt az udvaron és egész télen- tavasszal csöpögött/zuhogott az esö a karburatorba aminek a hatására gyönyörüen használhatatlanná rozsdásodott a motor belseje és az egész tákplmány a szemétdombra került. Egy idöben hajómodelleztem is, az MHSZ "Modellezés " folyóiratában  találtam egy "Csavargó" névre halgató 40 centiméteres kis elektromotoros hajót. Meg is épitettem, azzal a külömbséggel hogy 1 a 10 hez növeltem a rajzot és igy a kicsike 4 méteres lett  tehát nem felelt meg a zseblámpa ellemröl üzemeltetett játékmotornak. sok hónapot dolgoztam amig egy 80CCm. motorfürészt átalakitottam vizhütésüre  és megszerkesztettem a többi idomot hogy a végén egy farmotoros  kishajóm legyen, Ezt még követte 2 kishajó (az egyik, beépitett 2 hengeres boxermotorral)  Utána elment az eszem és megnösültem. :'(

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:VW bogár. Nem modell, de ez is egy hobbi!
« Válasz #5 Dátum: 2010. December 01. - 21:39:27 »
Na igen amikor a vezérhangy megindul....  ;D ;D ;D

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:VW bogár. Nem modell, de ez is egy hobbi!
« Válasz #6 Dátum: 2010. December 12. - 14:13:25 »
Nem WW,  hanem Trabant és nem is............. Egy idöben hajómodelleztem is, az MHSZ "Modellezés " folyóiratában  találtam egy "Csavargó" névre halgató 40 centiméteres kis elektromotoros hajót. Meg is épitettem, azzal a külömbséggel hogy 1 a 10 hez növeltem a rajzot és igy a kicsike 4 méteres lett  tehát nem felelt meg a zseblámpa ellemröl üzemeltetett játékmotornak. sok hónapot dolgoztam amig egy 80CCm. motorfürészt átalakitottam vizhütésüre  és megszerkesztettem a többi idomot hogy a végén egy farmotoros  kishajóm legyen, Ezt még követte 2 kishajó ....................

Ez ez egyik kis hajómodellem  :D:


Uploaded with ImageShack.us
Balról jobbra.: Én ,az orvosom és a hajó