Szerző Téma: Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez  (Megtekintve 2696 alkalommal)

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Tisztelettel Üdvözöllek Benneteket !

Azoknak szeretnék adni leírást ezzel a kis beállítási segédlettel , akik Turnigy 9ch- távirányítóval akarnak
helikopter üzemmódban a Phoenix szimulátorral gyakorolni !


NAGYON FONTOS   !!!!!!!! :   A TÁVIRÁNYÍTÓ  ALAP BEÁLLÍTÁSÁT ELŐSZŐR AJÁNLOTT FELTÉTLENÜL CSAK ÖNMAGÁBAN (!!!)  , MÉG A PC-HEZ ÉS A SZIMULÁTOR PROGRAMHOZ VALÓ CSATLAKOZTATÁS ELŐTT ELVÉGEZNI  !!!!!!!!!!!  
 /  MIVEL, HA EZT A TIPUSÚ TÁVOT BEKAPCSOLVA DUGOD RÁ A PC-RE A PHOENIX- HEZ ,  AZ EGYSZERŰEN NEM FOGJA ÉRZÉKELNI !!!!!!!  /  EZ  ELLENTMOND A PHOENIX ÁLTAL ILYENKOR MEGJELENŐ ÜZENETNEK, MISZERINT KAPCSOLD BE A TÁVODAT .
NOS ITT ÉPPEN , HOGY KI KELL KAPCSOLNI  A TÁVOT AHHOZ, HOGY SZIMULÁTOROZZHASS, ELLENKEZŐ ESETBEN NEM FOGJA MEGTALÁLNI- ÉRZÉKELNI AZT  !!!!!
SZIMULÁTOROZÁS  KÖZBEN AZ USB PORTON ÁT KAP TÁPOT  A TÁV , VALAMINT NEM MŰKÖDIK AZ ADÓ- ÍGY NŐ AZ ÉLETTERTAMA   :)  
EZ EKÉPPEN  OKOS MEGOLDÁS ( PL.: ELLENTÉTBEN A KDS K-6X TÁVOMHOZ, AMELYIKNEK BE KAPCSOLT ÁLLAPOTBAN KELL LENNIE. )


tehát a beállítás akövetkező lépésekből áll :


1.  először is bekapcsoljuk a távot, majd az enter gomb hosszabban történő megnyomása mellett belépünk a FŐMENŰBE



Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #1 Dátum: 2011. Június 12. - 04:04:52 »
2. Itt a táv bal oldali billentyűinek segitségével- UP & DN - kiválaszjuk a SYSTEM  menűt , enterrel belépünk.

3. elöször válasszuk ki a modell  memóriát  a szimulátor részére - MODE SELE --  majd enterrel belépünk-- a 8 memóriahely valamelyikére
( célszerű az utolsó helyek közül választani a biztonság kedvéért :)  )




Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #2 Dátum: 2011. Június 12. - 04:08:39 »
4. adjunk nevet neki a táv bal billenytűinek segítségével( a + , -  a karakterek sorában mozgatja a kurzort vizszintesen, hosszabb nyomvatartásukra sort ugrik, vagy a sor végére ugrik a kurzor
   a  UP , DN - a name mezőben mozgatja a kurzort. A kiválasztott karaktert az enter gomb kb 1 sec- os nyomvatartásával irja be a sorba a távirányító.
   A név begépelése után újra nyomunk egy entert, hogy a nevet el is tárolja  !





MEGJEGYZÉS :  ENNÉL A TÁVNÁL A KÜLÖNBÖZŐ MENŰPONTOK ALATT ELVÉGZETT MÓDOSÍTÁSOK UTÁN MINDIG NYOMJUNK ENTERT, NEHOGY MEGLEPETÉSKÉNT ELFELEJTSE A MÁR KORÁBBAN MEGADOTT ADATOKAT , ÉS
CSAK EZUTÁN - MIUTÁN LE ELLENŐRIZTÜK A DOLGOKAT LÉPJÜNK KI AZ EXIT GOMMBAL !!!!





Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #3 Dátum: 2011. Június 12. - 04:11:16 »
5. Lépjünk be a TYPE SEL  menűbe, ott a HELI  MÓDOT VÁLASSZUK




, AZON BELÜL PEDIG A HELI 1 -T !!! EZ AZ ÜZEM MÓD KIKAPCSOLJA  A MIXET A TÁVON  ÉS ERRE VAN SZÜKSÉGÜNK, KÜLÖNBEN EGY KAR ,MOZGATÁSÁRA AKÁR
2-3 PARAMÉTER IS FOG VÁLTOZNI A PHOENIXBEN- TEHÁT LEHETETLEN LESZ RENDESEN BEÁLLÍTANI A PROGRAMOT !!!




Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #4 Dátum: 2011. Június 12. - 04:13:13 »
6. A MODE VAT  menűben válasszuk a PPM - módot !!!



7. A STICK  SET  menű alatt a MODE 2  bot kiosztást válasszuk, ha a bal karra akarjuk tenni a gázt ( ez az általánosan elfogadott, persze aki másként szereti...  ; )      )


Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #5 Dátum: 2011. Június 12. - 04:19:43 »
8. Mind ezek után újra menjünk vissza a főmenűbe, ott lépjünk be  a SETTING almenűbe





9. Válasszuk ki és lépjünk be a SWASHAFR  menűpontba, :







 ekkor egy figyelmeztető felirat jelenik meg a kijelző közepén a következő szöveggel :





...majd vissza is ugrik a setting menűbe a kijelző.





Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #6 Dátum: 2011. Június 12. - 04:20:43 »



NE IJEDJÜNK MEG ETTŐL  !!!  EZ AZT JELENTI, HOGY VALÓBAN  A HELI 1 MÓDBBAN VAGYUNK ( TEHÁT EDDIG JÓL CSINÁLTUK A BEÁLLÍTÁSOKAT ), AZAZ VALÓBAN KI VAN KAPCSOLVA A MIX EZÉRT NEM HASZNÁLHATÓ EZ A BEÁLLÍTÁSI LEHETŐSÉG  !!!





Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #7 Dátum: 2011. Június 12. - 04:29:08 »
10. Ellenőrzésként - ,hogy minden boton a megfelelő funkció van-e  -   lépjünk be a DISPLAY  menű pontba






 és a karok mozgásával győződjünk meg a helyes működésről
 ( pl.: a bal bot előre tolásakor/ amennyiben a MODE 2-t választottuk / azaz gáz adáskor- a PIT - sávban is mozognia kell a kijelzésnek , méghozzá azonos irányban a gáz (THR)  kijelzésével !!! )









   A botok más irányú elmozdítása esetén  ( AIL , ELE, RUD ) egy adott irányba történő elmozdításra csak 1 (!)  paraméter változását jelezheti a kijelző:  tehát csak egy sáv és csak egy irányban mozog  !!!!










 


 Ekkor végeztünk jó munkát !!!


Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #8 Dátum: 2011. Június 12. - 04:32:21 »
11.  Lépjünk be a THR/CV  almenűbe , majd állítsuk be az ID1  funkcióhoz / állandó gáz/ a gázgörbét.




 Ezt azért érdemes megcsinálni mert alapból a fenti beállítások alatt ebben az almenűben a távon minden 0-ra van állítva(!!!),
     tehát ha gáztartással akarnánk helizni - 3d-zni a 3 állású kapcsoló "N" - módbol "1" - módba történő átkapcsolásával akkor egyszerűen nem fog történni semmi ; azaz mégis : LE FOGUNk ZUHANNI (!!!) mivel leáll a motor !!!!  :))
     megjegyzés: az ID1 almenűben történő beállításhoz a három állású kapcsolónak 1, esetleg 2 - állásban kell lennie  !!!



Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #9 Dátum: 2011. Június 12. - 04:34:40 »
Ezek után--  MIUTÁN MINDENT " LE ENTEREZTÜNK " !!!   -- EXITTEL LÉPJÜNK  TELJESEN VISSZA A BEKAPCSOLÁSI KIJELZÉSRE /  TEHÁT MINDEN MENŰBŐL KILÉPÜNK / , és itt láthatjuk a  szimulátorhoz megadott memória számot,
a memóriának megadott nevet és azt, hogy heli  módban vagyunk !






Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #10 Dátum: 2011. Június 12. - 04:42:58 »

Ezen beállítások elvégzése után már  könnyen alkalmas a távunk arra  , hogy nyugodt szívvel csatlakoztassuk a pc- hez , a Phoenixhez adott usb kulccsal és kábellal és elvégezzük a programon belüli beállításokat is.

A Phoenixben a RENDSZER  menűpontba menjünk be, majd ott válasszuk AZ ÚJ ADÓ BEÁLLÍTÁSA  menűpontot.

Ebbe belépve kövessük végig értelemszerűen a beállítási tanácsokat ill. utasításokat. /  majd észre fogjuk venni, hogy szinte már minden fontosabb dolgot elvégeztünk- ill. a lényegesebbeket- amelyeket mint alapkritériumokat jelöl
meg a program ahhoz, hogy egyáltalán hozzá foghassunk a program és a táv öszeismertetéséhez !

Ha valamit esetleg nem tudnál precisen beállítani akkor választhatod a a haladó - advance- beállítási lehetőséget is.

 A beállitasaidat a VEZÉRLŐID  menűpontban megnézheted,  szerkesztheted.


A fenti segítséget phoenix  v3.0.s verzióhoz irtam, természetesen  magyar nyelvre való beállítás alatt.

Remélem segítettem  a kezdő heliseknek : )

Aki repülővel repül kérem tegye meg, hogy leírja annak a beállítási metódusát is/ az esetleges furfangosságokat /  ezen távra, hátha valakinek éppen erre van szüksége .

Köszönöm !



Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #11 Dátum: 2011. Június 12. - 04:56:24 »
Még annyi megjegyzés, hogy  a THR/CV menűben  az ID1  almenűben látott gázgörbe értékeket csak példaként írtam be, ezt mindenki saját igényeinek megfelelően  állítsa be természetesen.    :)

apatisrac

  • Vendég
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #12 Dátum: 2011. Június 30. - 06:21:39 »
szia beállitottam a távot ezen leirásod alapján jo is lett de nem tudom miert valamit lehet elállitottam vagy nem tudom,de nem porog fel a motor sehogy sem. van ennek valami beállitása ? mit nyomhhattam el?

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19630
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #13 Dátum: 2011. Június 30. - 07:55:29 »
szia beállitottam a távot ezen leirásod alapján jo is lett de nem tudom miert valamit lehet elállitottam vagy nem tudom,de nem porog fel a motor sehogy sem. van ennek valami beállitása ? mit nyomhhattam el?

Valószínű valamelyik kapcsolóra van programozva a motor indítás.  ::)
Nézd meg szerintem.  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #14 Dátum: 2011. Június 30. - 15:39:43 »
szia beállitottam a távot ezen leirásod alapján jo is lett de nem tudom miert valamit lehet elállitottam vagy nem tudom,de nem porog fel a motor sehogy sem. van ennek valami beállitása ? mit nyomhhattam el?

Valószínű valamelyik kapcsolóra van programozva a motor indítás.  ::)
Nézd meg szerintem.  ;)


Igen . Valószinűleg rgy kapcsoló van rossz állásban .
Első körben a három állású kapcsolóra tippelek !
Ha ez neked 1- s állásban van - azaz - idle állásban ( vagy gáztartásban) ; de nem adtál meg hozzá
gázgörbét , akkor itt mind az öt pontja a gázgörbének "0"-n van . Tehát a motor a bal kar - ugye ha mode2- ban vagy tehát ez a gáz kar - nem fogja tudni a motort indítani !
Tehát adj hozza gázgörbét ( pl: 90-80-70-80-90) , így próbáld ki .

A másik tippem, hogy a throttle cut kapcsoló be van kapcsolva a távon , tehát a motor is le van kapcsolva, állítsd vissza a kapcolót normál azaz nem bekapcsolt állásba .

A távodon ha belemész a display menűbe , minden kapcsoló és kar mozgását le tudod ellenőrizni ha bármin is változtatsz ,így  tudni fogod hogy mi mit csinál és  elkerülöd azt, hogy rögtön a Phoenixben is elkezdjél mindent átállítani - és így bele tud az ember jól gabajodni a dolgokba ...- még mielőtt a távod rendesen be lenne állítva , tehát a phienixben való beállítás már könnyen fog menni !

Egyenlőre ennyi tippem volt , de ha konkrétan leírod a táv és a phoenixben véghezvitt beállításaidat , biztos
kibogozhatjuk a dolgot !
Üdvözlettel : szarkazdr