Szerző Téma: Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez  (Megtekintve 2697 alkalommal)

apatisrac

  • Vendég
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #15 Dátum: 2011. Június 30. - 19:29:25 »
Szia hát beállítottam de valami még nem koser szerintem mert a jobb also sarokban kiirja hogy low rates és hold a 6 os csatornára és bevillanak ezt mit jelenthet?

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #16 Dátum: 2011. Június 30. - 23:25:56 »
Szia hát beállítottam de valami még nem koser szerintem mert a jobb also sarokban kiirja hogy low rates és hold a 6 os csatornára és bevillanak ezt mit jelenthet?

A karok mozgatására , a képernyőn lévő karok ugyanúgy - tehát ugyanannyira és nagyságban - mozdulnak el ?
Mert ha igen , és jól tudsz vele repülni , akkor ne foglalkozz vele !
Egyes gombok átkapcsolásakor is a jobb  alsó sarokban jelenneg meg kis  felnyíló üzenet fülek .

apatisrac

  • Vendég
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #17 Dátum: 2011. Július 01. - 20:17:58 »
igen jol mozognak akkor nem foglalkozook vele köszönöm az informáciot.
Akkor nekiállok csakorolni bár azért elég nehéz igy is sokat kell csakolni egy walkera cb 180 am volt de azért az stabilabb volt mint a trex 450...:)
Amugy egy olyan pilotát nem tudsz aki szivesen segítene beállítani a helimet... igazábol kezdő vagyok valamennyire beállítottam de nem vagyok annyira tisztában a dolgokkal ...?

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #18 Dátum: 2011. Július 01. - 21:56:09 »
igen jol mozognak akkor nem foglalkozook vele köszönöm az informáciot.
Akkor nekiállok csakorolni bár azért elég nehéz igy is sokat kell csakolni egy walkera cb 180 am volt de azért az stabilabb volt mint a trex 450...:)
Amugy egy olyan pilotát nem tudsz aki szivesen segítene beállítani a helimet... igazábol kezdő vagyok valamennyire beállítottam de nem vagyok annyira tisztában a dolgokkal ...?

Örülök, hogy be tudtad állítani !
A phoenixben rengeteg  féle heli modell van , próbáld ki föleg
azokat a típusokat rajta amik a leginkább közel esnek
kezelhetőségben és viselkedésükben  a mostani igaz helidhez !
A szimulátorban a T-Rex450- nél is alapból tudsz választani 3 féle
beállítás közül . A 3D beállítású az a programban több rutint kíván , hogy stabilabban
tudjál vele repülni , inkább válaszd a sport beállításút az kicsit nyugodtabb vérmérsékletű .
Szerintem az 500-as kategóriával is gyakorolhatsz ha nyugodtabb és stabilabb géppel
akarsz repülni , de ahogy irtam olyant érdemes megszokni amilyened most van , mert ha  nagyon
eltér a kettő annak a valós heli látja csak kárát !!! :(

Még annyit, hogy akármilyen szép és jó a realisztikusságát illetően a szimu. soha sem ugyanaz lesz
minta a valós életben !!!!!
Az irányok megtanulása szerintem a fő cél vele, és hogy készségszinten ne keverd őket össze amikor
a karokat mozgatod ;  de amikor az ember már az igazit repteti ,  akkor hidd el mindig lesz egy kis cidri benned,  hisz itt bármikor valósan összetörheted a gépedet !
Ez teljesen normális fizikai stressz reakció , hisz a fokozottabb adrenalin több vért juttat az agyhoz és a vázizmokhoz, s így jobban tudsz koncetrálni !
Csak arra kell ügyelni ,  hogy ez ne csapjon át félelembe , mert az leblokkolja az embert !!!

Legyen csak a helis modellezés figyelmet és öszpontosítást igénylö de mégis a kikapcsolódás
egy speciális, kihívással párosított formáját  megtestesítő felemelő tevékenység !!!
Na ehhez kell kitartás , de akik belekóstóltunk ezért szeretjük !!!
:)

Ami a segítséget illeti , igen sok és igen nagy tapasztalatú helist találsz mind ezen mind pedig
a nagy rcmodellforumon /  ...én nem tartozom ezekhez a profikhoz ...lévén kevesebb tudásom van /;
ezért érdemes lenne azokkal próbálni esetleg  beszélned akik közel laknak hozzád !
Biztos nagyon szívesen kioktatnak a legapróbb fortélyokra is !!!
/ ha rá keresel ebben a forumban talász olyat aki hirdeti is , hogy szívesen vállal oktatást is , esetleg próbáld meg vele priviben fel venni a kapcsolatot /

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #19 Dátum: 2011. December 23. - 14:58:11 »
Sziasztok,

Kezdő lévén követtem minden beállítást, de valami mégse lett jó mert nem tudok felszállni a helikopterrel. Minden jól működik, de olyan mintha nem lenne elég teljesítmény a felemelkedéshez. Felpörög a motor, a rotor is, de nem emelkedik el a gép. Átkapcsoltam oktatásra, ott a lebegés funkcióra, a lebegés pont elég a fordulat, de nem tudok emelkedni. Mit ronthattam el?
Egyébként ugyanezekkel a beállításokkal kipróbáltam a repülőket, az simán ment, egész jól lehet vele repülni.

Előre is köszi!
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #20 Dátum: 2011. December 24. - 10:40:01 »
Tisztelettel Üdvözöllek !

Első blikkre arra tudok gondolni, hogy esetleg
a collectív állásszög vezérlő csúszka nem mozog együtt
a gázadással párhuzamosan , tehát hiába
pörög fel a rotor de a pitch = rotorlapát állásszög  nem
emelkedik tehát így felhajtóerő sem lesz a helinek ami
felemelné.
Nézd meg a Phoenixben a" távirányítód " menűben / remélem jól emlékszem /,hogy a 3-s csatornád = throttle=gáz - mozgató kar mozgatásakor a pitch is mozog- e szimultán , ha nem azt is pipáld be .
Ezek után elvileg jól kell működnie a dolognak , tekintettel arra , hogy más hibát nem észleltél !
Egyenlőre ennyi jutott eszembe, remélem egy kicsit tudtam segíteni .

Kellemes Karácsonyt Kívánok !

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #21 Dátum: 2011. December 24. - 10:54:28 »
Még annyi jutott eszembe, hogy ha a repülőgépeknél jó a
beállításod akkor a helihez biztos nem lesz jó !
A két dolog más beállítást igényel !
Ha repülőkön is szeretnél szimulátorozni , akkor ahhoz mind a távirányítódon ,
mind pedig a Phoenixen belül hozz létre egy új beállítást , ahol speciálisan a repülős beállításod lesz
elmentve . Így nem keverednek össze a dolgok .
Csak annyival lesz kicsit macerásabb a helyzet, hogy simán a programon belül nem tudsz rögtön átugrani
a repülös beállításba és már repcsizni is , hanem a távodon is be kell lépj abba a menűbe ahová a szimulátoros repülős beállításodat elmentetted !
Lehet, hogy ez így bonyolultabban hangzik, de így hidd el jobb, mert nem keverednek össze a dolgok ,ill. beállítási paramétetek !


Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #22 Dátum: 2011. December 24. - 10:57:21 »
...paraméterek

elnézést az elgépelésért

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #23 Dátum: 2011. December 24. - 14:20:25 »
Köszönöm szépen a segítséget, a kollektív állásszög volt a probléma! Most már repül szépen :)

Kellemes Ünnepeket!
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Beállítási segédlet Turnigy 9ch- távhoz Phoenix szimulátorhoz- Helizéshez
« Válasz #24 Dátum: 2011. December 24. - 14:31:32 »
Örülök, hogy segíthettem !
:)