Szerző Téma: Papirusz A/1 átalakítása RC-re  (Megtekintve 3010 alkalommal)

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re: Papirusz A/1 átalakítása RC-re
« Válasz #15 Dátum: 2011. Augusztus 18. - 15:44:36 »
Én úgy tudom, hogy nem minden vevő megy 1 cella li-po-ról. Konkrétan csak a micro vevők tudják.
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető Graphx-34

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • 06-20-388-99-02
    • Nyíregyházi Modellező Egyesület
Re: Papirusz A/1 átalakítása RC-re
« Válasz #16 Dátum: 2011. Augusztus 18. - 18:53:14 »
Sziasztok!

Egy  7 csatis vevőnél, kétszázezer forintos modellnél én sem használom.
De mivel itt kisebb hatótáv is elegendő, ezért az esetleges kisebb feszültség miatti hatótávvesztés nem okozhat gondot.
Esetleges hatótáv vesztés!!!!
A négycsatis vevők többsége stabilan elmegy 4,2 voltról is,annyit lehet észrevenni ,hogy a kisebb fesz miatt kicsit lassabbak a szervók-ez természetes, és  vihornyánál nem okoz problémát , hogy nem 0,1 másodperc alatt megy ki végállásig.  ;D ;D ;D
Már régóta használjuk DLG-k ben és a BUG-okban.
Egy méteres dlg-ben 4db 4gr-os szervó vígan elmuzsikál másfél órát 240mah-rel, minden szívfájdalom nélkül.
Csak időnként meg kel mérni nehogy túlmerítsd mert akkor kuka a lipo.
Ki kell próbálni a vevőket mielőtt ezt a konfigot használod, hatótávtesz ,stb.
Mert ha leesik nem fogom vállálni a felelősséget. ;D ;D ;D ;D
De nálunk évek óta mükszik a rendszer.
A kevláros mozgatásról vannak feltéve képek az rcpiloton, a nevemre rákeresel a 150-es bug-nál találsz.
Ma megint jót repítettünk, megtanultam lezuhanni.))

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re: Papirusz A/1 átalakítása RC-re
« Válasz #17 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 12:54:57 »
Tegnap megtörténtek az első repítések. A modellt gumikötéllel húztam fel.

Kb 8-10 start tapasztalata, hogy elég jól bírta a gumikötél katapult szerű felrántását. Először csak kisebb mértékben feszítettem meg, de mivel így nem is ment elég magasra, így bátrabban kapaszkodtam és jobban kihúztam a gumit.
Mivel már olvastam más sporttársak tapasztalatát, és magam is aggódtam az oldalkormány hatásossága miatt, ez végül nálam is beigazolódott.
A modell valóban érzékeny a magasságira, de azért azt gondlom a kitérések mértéke jó így ahogy most van, azonban nem elég érzékeny az oldalkormányra. Azt át fogom kicsit alakítani. Ma még ebéd után tervezem, hogy újabb próbákat csinálok.

A szárny elég barkácsolt lett  az aksik elhelyezése miatti kísérletezés által. Fogok építeni egy másik szárnyat ami szebb és könnyebb lesz és lehet hogy az aksikat is kicserélem könnyebbre. Most a modell 312g ami nem tűnik problémának és egyébként szépen repül.

Tegnap már azért megfogant egy új gondolat. Van a padon még vagy 5-6 szép régi A1 és A2 -es modell amit RC-vel szerelve újra felélesztek.
Erre majd indítok egy új témát.

A fotókat később tudom felrakni.

 :)   
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re: Papirusz A/1 átalakítása RC-re
« Válasz #18 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 21:02:30 »
Ma újra próba repítéseket csináltam. A szárnyat kicsit előrébb csúsztattam, a rádiót egy kicsit máshogy állítottam be és így most már egész szép repüléseket sikerült előadni. Marad az oldalkormány kialakítása. A jelenlegi vélemény, hogy a modell nagyon jól tud repülni ha nem babrálja az ember ( nem véletlenül szabadon repülő) azonban ha valami kibillenti az egyensúlyából akkor kicsit nehéz megnyugtatni.
Egyelőre folytatom a próbálgatást. Eddig 3-5 perc körüli repüléseket sikerült produkálni. Szeretnék kihozni belőle legalább egy 15 perceset is.
Azonban az F3J modellel akarok most már foglalkozni aminek a fülrészére sikeresen rálépet egy kollégám a gödöllői versenyen.

 :)
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804