Szerző Téma: On-road kezdőknek, de melyiket?  (Megtekintve 6083 alkalommal)

g-tech

  • Vendég
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #15 Dátum: 2010. Január 15. - 16:48:59 »
További ajánlatok első autónak?  ??? ??? ???

én árulok egyet,ez jó kezdőnek is és haladónak is!esetleg ha megriaszt az ár,akkor lehet hozzá olcsóbb elektronikát venni!

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #16 Dátum: 2010. Március 16. - 17:12:17 »
Sziasztok!

Esetlegesen első autónak még nagyon jó lehet a Tamiya M-sorozata. Csak két kerék hajtott, de hatalmasakat lehet vele csapatni, még alapmotorral is! Nagyon strapabíró, merev a váz.
Az alváz gyári kialakításától függ a hajtás helye (Bogár, Alfa hátsó, Swift,Fiat első). A kisebb hajtási veszteségek miatt tovább bírja az akku is!

http://modellfutar.hu/tamiya-m-04l-volkswagen-beetle.html
http://modellfutar.hu/tamiya-alfa-romeo-giulia-sprint-m04.html
http://modellfutar.hu/tamiya-abarth-500-assetto-corse-m05.html
http://modellfutar.hu/tamiya-suzuki-swift-super-1600-m-03m.html

Meg ami nem elhanyagolható szempont: Nagyon szép igényes a kasznik kidolgozása! 8)
Ugye sok gyártónál ez manapság már nem szempont...

http://www.youtube.com/watch?v=uh8aSRbzO20
Egy verseny. Teljesen gyári autókkal! ;D
70-381-95-97

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #17 Dátum: 2010. Március 16. - 18:02:50 »
Még pár érv a Tamiya mellett.

Manapság divat az RC autókat gyártó cégek (HB, Yokomo) között, hogy a "kis súly,kis ellenállás" stílusban tervezik a járgányaikat. Viszont ha véletlenül besokall vele az ember, törik mint a ropi.

A Tamiya autók inkább nem annyira precízek, de van bennük anyag ;).
Egy jó példa; Egyik haversrác 10.5 (4300 KV-s) körös kefe nélküli szettel szerelte a TT-01-ét. A kocsi ránézésre is elérte az 55-65 Km/h-t.
Gyorsító áttétel, csapágykészlet és alu kardántengely jelenette az összes tuningot.
Egy szép napon aztán háromnegyed gázzal nekiengedte a Buggy-s dobbantónknak.
Akár meg is lehet számolni, hogy hány parkolóhelyet repült át (annyiszor 1,75m):

http://www.youtube.com/watch?v=vmzTkrgJkKw

És semmi baja.
70-381-95-97

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #18 Dátum: 2012. November 28. - 10:19:22 »
Sziasztok,


Felsorolok nehany automodellt a hazai kinalatbol, amivel talan konnyebbe tehetem a vasarlast azoknak, akik on-road autoval szeretnek elkezdeni az autozast...
Hozzatennem, hogy erosen a sajat szemszogembol es tapasztalataimbol irom ezeket a sorokat!

Belepo szintu autok:
Kishazankban valamiert ezekbol a legkisebb a kinalat, pedig ezekbol van kint legtobb kozkezen, ezt a forum adok-veszek rovata is jol tukrozi...
Ezen belul is a Tamiya TT-01 viszi magasan a palmat...Nezzuk meg kicsit kozelebbrol
Kezdoknek ugye jo lenne egy olyan modell, amihez tukepp nem kell semmi, csak leteszi es autozgat vele, ilyenek a jol felszerelt RTR autok
Egy pelda, amit jelenleg talaltam es kaphato is Tamiya TT01-ben: http://modellzona.com/rc/tamiya/xb-golf-gti-cup-tt01e-110-meretaranyu-modellauto_p004796
Ebben a keszletben majdnem minden van, ambar kicsit ellentmondasos a leiras es a foto
Leiras szerint kell meg hozza akku az autoba es tolto is hozza, a foton pedig ott van
Termesztesen az RTR keszletek nagy altalanossagban olyan dolgokat tartalmaz, amit ido utan kenytelenek vagyunk cserelni, mert az tenyleg arra jo csupan, hogy ismerkedjunk az egesz mizeriaval, nem pedig arra, hogy kiszolgaljon minket....
Ugy gondolom, hogy itt ez nemcsak a toltore es az akksira vontakozik, hanem az egesz modellre is...De mivel belepo szintu autorol beszelunk, igy ez itt nem szamit
Tehat durvasosan ez nelunk ~60 000 Ft-ba meg is all
Az, hogy ebbe a modellbe mit ajanlatos azonnal kicserelni vagy mit erdemes, azt most nem taglalnam, mert akkor mar messze nem 60 ezerrol beszelunk indulasra
Ami mellette szol, hogy mindig minden kaphato hozza.

Nezzunk egy masik hasonlo tipust, ami tobb neven is szerepel, Himoto/Amax/Maverick/HSP - ezek mind ugyanazok, csupan felszereltsegbeli kulonbsegek vannak kozottuk forgalmazoi szinten
Ime: http://managertoys.hu/termek/1399/
Lathatjuk, hogy az araban jocskan elter a Tamiyatol, tukepp megvan minden ami kell indulasra es a 35 000 Ft-os ara is rendekkel kevesebb....Termeszetesen kesobb kolthetunk erre is, amit csak a penztarcank kibir :)
Itt is lehet mondani azt, hogy tukepp van hozza minden alkatresz raktarrol

Neha lehet talalni akcios termekeket, ambar ezek a modellek listaarban messze nem a belepo autok arat tukrozik, de vegul is lehet azt mondani, hiszen RTR autok es a nagyobb kozonseg szamara talaltak ki...
A HPI-nek is van ilyen: http://shop.modell.hu/hpi-sprint2-chevrolet-rc-auto-106139.html
Tukepp 73 ezer FT-rol van jelenleg akciozva 50-re es mint a tobbeiek ehhez is van minden, taviranyito, elektromos menetszabalyzo, alap akku es alap tolto is
Mivel most csak az arakat nezzuk es amit kapunk bele, akkor mindenkeppen a HPI autoja jonne ki majdnem a legjobban ebben, mert azert kicsit az auto belsejebe is bele kell tekinti ahhoz, hogy tudjuk mit is vasarolunk...Jomagam mindenkeppen ezt ajanlanam a 3 tipus kozul!
Persze akik majd 2 het mulva olvassak, meglehet ezek az arak nem lesznek mervadoak!

es ennyi....nincsenek tobben sajnalatos modon
Persze vannak hirek, hogy lesz autotipus, amibol mar van itthon forgalomban off-road auto, de amig nincs, addig nem irhato rola sajna...

Ami nagyon fontos dolog es jo tudni: ezeket a modelleket igy ebben a formajukban arra talaltak ki, hogy megsimerkedj az autozassal, jelen allapotkban nem alkalmasak arra sem, hogy akar hazi versenyeket bonyolits le veluk, ebben talan a HPI autoja lehet a kivetel.
A kesobbiekben - inkabb leghamarabb -, ha megbaratkoztal az autoval be kell szerezni hozzajuk olyan kiegeszitoket, mint pl akku, akkutolto, amikkel nemcsak a jatekido novekszik, hanem a jobb tolto vasarlasa eseten pl az akku is tartosabb maradhat....
Amint noveled a jatekidot, mindenkeppen szamolni kell azzal, hogy az autokban is muszaj cserelni az alapveto alkatreszeket! A Tamiyanal pl nagyoan alapveto dolog a csapagyazas hianya, ill csereje, egyeb muanyag elemek aluminiumra vagy jobb anyagra valo csereje...Ezek specifikus tenyezok, persze mind mind hozzaadodnak az auto arahoz, de nem feltetlen azonnal...
Alapkiepitesben nemcsak azert adnak az autohoz kis kapacitasu akksit, mert olcsobb - azert is persze -, hanem azert, mert az auto annyit bir menni, amennyit a hozzaadott akksi tud produkalni! Aztan johet a toltes, az RTR autokhoz adott toltok esetben akar 8-10 ora is lehet a 10 perces menetido utan...
Es mint irtam, ahogy noveled a menetidot a nagyobb kapacitasu akkuval, egyenes aranyban rontod vele az RTR autod allagat, addig, amig nem allsz neki "tuningolni" azt!
Vegul meg annyit, hogy ezek alol talan a HPI autoja csekely kivetelt erezhet..

A kozepkategorias autokrol kicsit kesobb irok, ha valakit erdekel ilyenforman ez a dolog

Udv: Necro

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #19 Dátum: 2012. November 30. - 12:32:45 »
Sziasztok,


Egy ujabb belepo szintu autot szeretnek megmutatni...
Ebben az a jo, hogy a hozzaadott felszereltseg nagyon jo, igazan semmi sem kell ahhoz, hogy jatsz vele...
Ime: http://www.sylkamodell.hu/Carisma-M40S-1-10th-Audi-Rallye-Quattro-RTR.html

Tobbfele kasztnival is meg lehet oket vasarolni
Amitol meg elter a tobbi alapfelszereltsegu modellektol, hogy ugyan kefes rendszeru motor es szabi van hozza, de a motor nem sima alapmotor, ezen felul szerelheto, csapagyazazott motrrol beszelunk
A bojakon kivul, amivel kis palyat jelolhetunk ki magunknak, meg a tavba valo elemeket is hozzakapjuk....
Kezdesnek ez tenyleg semmi kivannivalot nem hagy maga utan!

Udv: Necro

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #20 Dátum: 2012. November 30. - 18:33:10 »
Egy jó tanács mindenkinek aki autó vásárlását fontolgatja. Szerintem a legfontosabb a jó alap mellett az, hogy legyen hozzá alkatrész utánpótlás! Mert hiába olcsó az autó, hogyha később pl. egy lengőkar törés után nem lehet hozzá sehonnan sem szerezni pótalkatrészt.  ;)
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető humi1

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #21 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 12:10:20 »
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Elhatároztam hogy a közeljövőben megépítem első on-road autómat. Mivel hatalmas f1 b...zi vagyok, ezért formula autóban gondolkodok. A HPI Formula Ten kitet szemeltem ki magamnak, de viszon ahogy tapasztaltam nem nagyon lehet kapni. De alkatrész van hozzá dögivel! Valaki tudna segíteni abban milyen tipusú formula autót vegyek, hogy a későbbiekben az alkatrészellátásban se legyen probléma?!
Ja, és ezzel a tipussal lenne e lehetőség veletek körözgetni szőnyegen?

Válaszokat előre is köszönöm!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19627
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #22 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 12:58:46 »
Szia humi1!

Én a tipust nem ismerem de, már láttam..  ;)
Hpi egy jó választás.  ::)
Viszont a F1 szett szerintem sérülékenyebb mint egy sima pálya autó.  ???
De, ha ennél a tipusnál maradsz akkor is szívesen látunk a szőnyegen.  ;D

Üdv.: BK
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #23 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 16:06:03 »
Sziasztok,

Nem igazan mernem ajanlani a HPI F1 autojat ....kisse felresirult egy darab
akkor inkabb Tamiya F103 - nagyon olcso
pl tessek:
Eladó 2db Tamiya F 103 F1. Az egyik szinte új, a másik használtabb. Adok hozzájuk plusz egy kasznit.
A használtabbik menetkész a másikban csak egy szervó van. Az ára legyen 20E.

képek:

http://rcpilot.hu/gall/auto/3107/20130519223956/auto.html

Egyreszt nem egy full muanyag auto, masreszt meg ezek meg siman akar versenykepes jarganyok

Udv: Necro

Nem elérhető humi1

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #24 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 23:16:23 »
És mi a helyzet az f104-es szériával?

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #25 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 15:36:18 »
Draga az auto, sokba van az alkatresz es igazan nem jobb mint a 103-as szeria

Nem elérhető humi1

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #26 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:30:07 »
Az f-103-hoz valyon mennyi ideig lehet majd alkatrészeket kapni! Mi a tapasztalat meddig biztosíthatják hozzá az alkatrészeket?
Mivel hosszútávra terveznék az autót illetően!  ;D

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #27 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 14:15:53 »
Mindenki hosszútávra tervez, aztán elmúlik a szerelem, mert meglátsz egy magas szőkét hatalmas dudákkal...  ;D
Hidd el! Jön egy másik és másik és másik...
Persze jó, ha van hozzá alkatrész, de ne tervezz hosszú távra, mert felesleges.
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető RCPortal.hu

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 796
    • RCPortal.hu
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #28 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 15:00:34 »
Tubinal a pont...bizony

Az F103-as autokat occo pennzert, akar 10 ezer alatt megkapod manapsag, igy az alkatresz ellatas sok idore biztositott, de tukepp szinte barhol lehet szervalni, akar a Modellzonaban is, boltbol...
A HPI-hez meg nem is ertem miert mondod, hogy minden van, hiszen semmi se nincs :)
Nem vagyok Tamiya fan, sooot...egy kicsit sem szeretem az atlag Tamiya autokat, de az F103 magasan ver minden mas F1 tipust
Nem nehez neki, mert a HPI-n kivul nem igazan van mas elerheto jargany...persze van, de azok nem erre a vilagra valok :)

Az, hogy mik a tervek, aztan hogy fog tetszni menni vele, az mar megint egy mas kerdes, de majd tapasztald meg

Nem akarom elvenni a kedved, de szerintem nagyon hamar polcra fog az az auto kerulni, legyen az barmi F1 auto :)


Udv: Necro

Nem elérhető humi1

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:On-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #29 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 16:17:36 »

Nem akarom elvenni a kedved, de szerintem nagyon hamar polcra fog az az auto kerulni, legyen az barmi F1 auto :)

Ezt egy kicsit bővebben kiveséznéd, mert nem nagyon értem. Ennyire rossz lenne egy f1-es kasznit vezeni?