Szerző Téma: PIPER-J3  (Megtekintve 7008 alkalommal)

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:PIPER-J3
« Válasz #15 Dátum: 2012. Február 16. - 20:17:04 »
igazából nekem az is elég lenne ha bordákat nem kellene vagdosni, csiszolgatni....
Na az gyilkos....  ;D

Persze egy elvileg kész gép vásárlása után bosszantó ha sokat kell faragni a gépen...

Hát itt van minden:
- nem kirészletezett megoldások,
- nem teljesen passzoló elképzelések,
- van olyan részlet amire azt írták a tervezők, hogy 'a konkrét megoldás a fantáziádra van bízva!" :)

De ettől olyan élvezetes... pont télre való elfoglaltság.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:PIPER-J3
« Válasz #16 Dátum: 2012. Február 16. - 20:27:16 »
Na igen egy gyakorlott modellezőnek mint te még szórakoztató is lehet...
De ismerek olyat is aki a kardjába dőlne....  ;D ;D ;D

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:PIPER-J3
« Válasz #17 Dátum: 2012. Február 16. - 20:32:28 »
Nem vagyok én annyira gyakorlott, inkább csak vállalkozó szellemű (vagy vakmerő)!!!  ;D

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:PIPER-J3
« Válasz #18 Dátum: 2012. Február 16. - 20:48:49 »
Láttuk már egy két épített géped !  ;)
Már rég nem a kezdő kategóriába tartozol...  ;D

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:PIPER-J3
« Válasz #19 Dátum: 2012. Február 16. - 20:53:48 »
Hali. A tudás és a szerénység együtt  nagy erény. ( azonkívül nagyon ritka összefüggés )

Nem elérhető jano53

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:PIPER-J3
« Válasz #20 Dátum: 2012. Február 17. - 19:43:28 »
Láttam már pár épített gépet meg raktam már össze párat van elképzelésem a dolgokról de nagy dolog egy ilyen gépet összehozni az tuti.Gratula hozzá.

jano
Piper Cub
Genesis 3000v
Easy Glider
Fox
Travel-Air
Extra 330
Omei epp 2000

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:PIPER-J3
« Válasz #21 Dátum: 2012. Február 17. - 22:19:13 »
Láttam már pár épített gépet meg raktam már össze párat van elképzelésem a dolgokról de nagy dolog egy ilyen gépet összehozni az tuti.Gratula hozzá.

jano
Bocs hogy ellentmondok de ez az egyik legegyszerübb épitésü modell, doboz törzs egyenes léc bordákkal, a szárny párhuzamos, tehát minden borda azonos méretü (tömbbe csiszolható) Belépöi1 Fötartó 2 segédtartó 1 kilépö egy Kis bonyodalom a csürö de nem nehéz megoldani.  A bevonása nagyon egyszerü mert naggyából párhozamos és sik felületek vannak. Kissé munkaigányas a szárnyrögzités, pontosabban mondva a törzsnek a szárny alatti kabin rész eléggé szilárd megépitése, Jól kiegyensulyozva mondhatni hogy magától repül, tehát nem zuhan le ha nem kezdjük vezetgetni. ;) Tehát kezdöknek javasolt repülés elött kiszerelni az akumulatort az adóból igy biztonzágosan lehet vele repülni. Kezdöknek mint tréner kitünöen mrgfelel de tapasztalt pilótáknak nem ad semilyen élményt. Bemutatókón fénypont, repülni unalmas.
Nálunk röhögik a fiatalabbak és azt mondják hogy a reflex nélküli  nyugdijasok  repülöje. A 60-at meghaladtam de nekem sem kell..

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:PIPER-J3
« Válasz #22 Dátum: 2012. Február 17. - 22:33:22 »
igazából nekem az is elég lenne ha bordákat nem kellene vagdosni, csiszolgatni....
Na az gyilkos....  ;D


Persze egy elvileg kész gép vásárlása után bosszantó ha sokat kell faragni a gépen...
Valamit nagyon nem jól csinálsz, ha a bordák balzából vannak akkor nagyon nehéz és idörabló munka (több mint félórába kerül elkésziteni a bordákat ;D de kis gyakorlattal 20 perc is elég.) Rétegeslemezböl viszont lehet hogy 1-2 óra munkát is bele kell fektetni. Ha nem értesz egyet velem akkor nyiss egy borda gyártási topikot, adok egy pár tippet és megváltozik a véleményed. Ne nézz nagyképünek, tudom hogy a bordák nem teremnek a fán és az Ádám bordáit sem lehet klonozni de kis mühelyfogással gyorsan lehet jó bordákat teremteni,Tudom hogy az Isten Évát az Ádám bordájából teremtette (de az olyan is lett ;))

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:PIPER-J3
« Válasz #23 Dátum: 2012. Február 17. - 23:20:08 »
Nem a lustaság a gond, hanem hogy néhány embernek egyszerűen alig van ideje a modellekkel foglalkozni. Én január eleje óta javítok egy gyári hibás gépet (görbe volt a törzs főtartója, a hülye kínai meg képes volt még hozzá csiszolni a balza betéteket is). Már csak 7db oldalléc hiányzik és lehet fóliázni, de két hete nem tudtam még az utóbbi két léc végét beragasztani, úgy lógnak a levegőben. Arra alig van időm hogy levegőt vegyek.
Habár ehhez képest most rendeltem egy teljes balza vitorlázót. Jövőre akár már repülni is fog ;)

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:PIPER-J3
« Válasz #24 Dátum: 2012. Február 17. - 23:27:12 »
Nem a lustaság a gond, hanem hogy néhány embernek egyszerűen alig van ideje a modellekkel foglalkozni. Én január eleje óta javítok egy gyári hibás gépet (görbe volt a törzs főtartója, a hülye kínai meg képes volt még hozzá csiszolni a balza betéteket is). Már csak 7db oldalléc hiányzik és lehet fóliázni, de két hete nem tudtam még az utóbbi két léc végét beragasztani, úgy lógnak a levegőben. Arra alig van időm hogy levegőt vegyek.
Habár ehhez képest most rendeltem egy teljes balza vitorlázót. Jövőre akár már repülni is fog ;)
Biztos vagy benne hogy az a kinai munkás tényleg hülye és nem utasitásra csinálta?
Ha tudjuk és megvagyunk gyözödve hogy hülye a kinai akkor miért vagyunk anyira hülyék hogy hülyéktöl vásárolunk?

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:PIPER-J3
« Válasz #25 Dátum: 2012. Február 18. - 11:19:34 »
Hűha, itt aztán valaki tényleg nagyra tartja magát. Sebaj, majd a moderátorok elintézik. Szerintem mindannyian egyetértünk abban hogy maradjunk az eredeti témánál és a kötözködő hozzászólásokat figyelmen kívül hagyjuk.

Nem elérhető batali

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 129
Re:PIPER-J3
« Válasz #26 Dátum: 2012. Február 18. - 13:46:44 »
Sikerült beszereznem egy ilyen Piper J-3 típusú modellt.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17335__Piper_J3_Cub_1400mm_EPO_PNF_.html

Egy videó a repülhetőségéről:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/HK_movies2.asp?idmovie=7e3fe7b40c174364afe2248504764b51

Talán tényleg nem műrepülőgép, de tanulni szerintem nagyon jó.

.....................Elég sok géppel próbálkoztam már
Saját építésű balsa- fólia Piper Cub J3, NiCd akkuval, kefés motorral füles szárnnyal..... nem volt műrepülő de nagy élmény volt amikor repült a saját kezem munkája.
Azután jöttek a GWS gépek, Blackhorse művek,  Easy Piegon 1,8m-es vitorlázó. Hitec Laser 6  35MHz-es rádió, rengeteg rádiózavarral. Utána Futaba 4EXA 40MHz. Itt is rengeteg volt a rádió gond. Átálltam  a FlySky 9x 2,4GHz-s rádióra. Vitorlás modelleknél ezzel az adó-vevővel semmi gond nem volt. Mivel volt tartalék adó-vevőm -  itteni fórumozóknak hála sikerült a Futaba 4EXA-t 2,4 GHz-ra átállítani. Eddigi tesztelések alatt semmi "elmászkálást" nem vettem észre az átalakításon átesett rádión.

Mivel ez a Piper egy egyszerű gép, semmi komoly mixel nem kísérleteznék.  Inkább a légi fotózást szorgalmaznám. 8)
Persze még kell majd egy jó kamera..... de majd egyszer az is meglesz.
Üdv: batali
(HUN37)

Nem elérhető jano53

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:PIPER-J3
« Válasz #27 Dátum: 2012. Február 18. - 15:42:42 »
Jó választás.Nagyon nyugodt gép.Tanulni kiváló.Gratulálok hozzá.

jano ;)
Piper Cub
Genesis 3000v
Easy Glider
Fox
Travel-Air
Extra 330
Omei epp 2000

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:PIPER-J3
« Válasz #28 Dátum: 2012. Május 13. - 20:04:56 »
Újabb előrelépés (részemről)!:

A többi itt látható:
http://file.emiter.hu/index.php?dir=Modellezes%2FPiper+Cub%2F

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:PIPER-J3
« Válasz #29 Dátum: 2012. Május 14. - 07:10:57 »
Nagyon jól néz ki, bár én is itt tartanék a vitorlázómmal. Milyen motor lesz rajta és mikor lesz a berep? Jámbor közelében ne hagyd őrizetlenül ;D