Szerző Téma: Vitorla anyagok?  (Megtekintve 2253 alkalommal)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Vitorla anyagok?
« Dátum: 2009. November 29. - 10:45:08 »
A nagy kérdés, miből készülnek ezek a vitorlák?  ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Vitorla anyagok?
« Válasz #1 Dátum: 2009. December 12. - 09:25:28 »
A nagy kérdés, miből készülnek ezek a vitorlák?  ::)

Sziasztok!

Beszéltem egy hozzá értő RC vitorlázó kollégával, aki sajnos nem fórumozik és még az internetet is utálja.  :(
Az ő tapasztalatára és tudására hagyatkozva, leírom most az általa elmondottakat.  :o
Ki gondolta volna?
Az anyag amit vitorla készítetthez használnak otthon, az a RAJZFÓLIA!
Normál hajózási körülményekhez 40 mikronos, 60-70 mikronos vastagabb rajzfóliát erősebb szélre használ.
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:Vitorla anyagok?
« Válasz #2 Dátum: 2010. December 19. - 10:08:34 »
Én meg most hallottam valahol, még az esernyő anyaga is jó tán vitorlának!  ::)

T
Az ég a bátraké!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Vitorla anyagok?
« Válasz #3 Dátum: 2010. December 19. - 15:33:30 »
Nah én ezt nem tudom de, elképzelhetőnek tartom!  ::) ::) ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Szakics

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 139
Re:Vitorla anyagok?
« Válasz #4 Dátum: 2011. November 17. - 12:55:30 »
Én virágosok által használt 30 mikronos fóliával kezdem. Ha elrontom akkor sincs nagy kár. Amúgy meg azt mondják az okosok,hogy gyenge szélbe a vékonyabb a jó, hamarabb kiöblösödik, veszi fel a formáját.

Üdv.: 8)
"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást." - Stephen Dolly

Nem elérhető swatosi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 86
Re:Vitorla anyagok?
« Válasz #5 Dátum: 2011. November 20. - 08:10:07 »
Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy vitorla anyagaként DACRON anyagot használnak! Mivel ilyet idehaza macera szerezni, ezért a papirsarkany.hu-t tudnám ajánlani (http://papirsarkany.hu/material.htm), hogy ott Rip-Stop Nylon anyagot vegyetek! Ebből készülnek a valódi siklóernyők is! Nagyon könnyű, szakadás álló nylon!Lehet varrni, ragasztani, olvasztani, bár én az elsőre szavazok!Én modell siklóernyőket készítek belőlük!  http://swatosi.fotoalbum.hu/

Nem elérhető batali

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 129
Re:Vitorla anyagok?
« Válasz #6 Dátum: 2012. Január 31. - 15:49:15 »
Fogadatlan prókátorként bemásolom ide, hogy nagyszerű, vitorlás modellezéshez használható anyagokat lehet rendelni:




Sziasztok!

Szeretnék rendelni Németországból modellvitorlázáshoz alkalmas kötélzetet. Akinek szüksége van rá szóljon nyugodtan. Ezek a kötelek sokkal használhatóbbak a fonott horgászzsinóroknál. Kör keresztmetszetűek, a csomóknál nem csúsznak meg, sokkal nagyobb surlódást kibírnak.

Több fajta van. Az én személyes kedvencem az a Cyclone nevezetű zsinór. Ezt használom Mind az M, mind az IOM hajómon, valamint Walicki hajók is ezzel vannak gyárilag szerelve. Van egy belső része, ami iszonyatosan erős, a külső része pedig egyrészt ezt hivatott megóvni, másrészt ugyanabból az erős anyagból készül. Azért a kedvencem, mert csomók nélkül lehet használni, egy dróttal vagy tűvel önmagába visszafűzhető és azután totál biztosan tart. Abszolút nem nyúlik, a fokvitorlák első élébe drót vagy sodrony helyett már évek óta ezt használjuk. Két mérete létezik, ami nekünk megfelel az 50kg.os szakítószilárdságúnak 85 forint métere, a 30kg-osnak 80forint. Egyébként ez egy teljesen fehér színű zsinór.

A Climax Profilinie inkább az IOM hajók körében elterjedt. Ez is egy nagyon király kis zsinór, sárga színű. Ez is nagyon jól bírja a súrlódást, de személyes tapasztalatom nincs vele kapcsolatban. Ez 20, 38, és 55 kg-os szakítószilárdsággal készül. Az ára 85, 90, és 95forint/méter.

Van még a Climax Blackline nevezetű zsinór. Ezt régebben használtuk. Ez nagyobb átmérőjű és kisebb szakítószilárdságú viszont sokkal olcsóbb. 30, 33, és 35forint métere, a szakítószilárdságok pedig 10, 25 és 40kg.

És végül az alap szintén fehér színű dyneema zsinór. Ez kapható a Sailsetc-nél is. Én annyira nem vagyok oda érte, de sokan használják. 22,2 és 45,3kg szakítószilárdság és 60 illetve 80forint métere.
_________________
Üdv! HUN 23
Üdv: batali
(HUN37)