Szerző Téma: Off-road kezdőknek, de melyiket?  (Megtekintve 14535 alkalommal)

Nem elérhető Kortefa22

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #45 Dátum: 2011. Május 19. - 21:22:45 »
A nitrónak is megvannak az előnyei és a hátrányai!

nekem eddig 2 nitro autóm volt , és mit mondjak, rengetegbe kerültek.Ráadásul, amíg bakarburáltam őket, elment fél tank üzemanyag.Ha más gyertyát rakunk bele, akkor is karburálni kell.Ha esetleg gyengébb benne a kompresszió, márpedig miért ne gyengülne kis idővel, akkor művészet behangolni!

Nos egyszónak is száz a vége:

nekem az elektromos nagyon bevállt. Maverick Strada- buggytt alakítottam át 8 körös bl-szettel.Benne 4 amperos lipo akksi.
Végsebesség 70km/h.Megyen mint az állat! 1 akku 30 percig bírja.Ha merülne, felteszem a személyautó akksijára a Turnigy töltőt, s amíg rednázok addig 5 A-ral fel is töltöm vígan a lipot.

Tehát ez olcsóbb és gyorsabb!

Nem kell havonta sok ezer forintért nitrót vennem, nem kell levegőszűrő olaj,nem kell mosni, fújogatni, stb.
De van, aki a nitrósra, van, aki a bl autókra esküszik!Kinek mi kell....



Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #46 Dátum: 2011. Május 21. - 15:22:26 »
Nos igen, a Nitró vs. Elektromos örök téma, akárcsak anno az Újpest és a Fradi.

Én csak annyit tennék hozzá, hogy nekem a modellezés egy hobby. Egy hobbynál meg (jobbára) elvárja az ember hogy jól érezze magát.
Ha kimegyek terepre, nekem az a minimum, hogy az ON-OFF kapcsoló elkattintása után rögtön játszassak, és a teljesítmény 100%-a azonnal rendelkezésemre álljon.
Ne kelljen guggolni a kocsi mellett és órákig tekergetni minden hülyeséget rajta, mert éppen ma 10 fokkal melegebb van, mint tegnap volt.
Meg ha be is indul, mi garantálja hogy az a nitrómotor le is adja a teljesítményének a 100%-át? Nem lehet leellenőrizni.

Persze kinek mi a dilije. Megvan a feelingje a füstnek és a belsőégésű motoroknak is. De ha az akkumulátortechnika ilyen ütemben fejlődik tovább, akkor a tervezettnél jóval hamarabb fognak kikopni a hagyományos motorok a valós (1:1-es) közlekedésből is, ugyanúgy ahogy anno megszűntek a gőzgépek is.

Elgondolkodtató... a kis 1:16-os E-Revóm 12 cella nikkellel 48 ezret forog, és ránézésre is megfutja a 90-100 Km/h-t. Haladok vele egy kellemes 40-50-el, lepadlózom, és hátsó kerékre állva (!) 2 másodperc alatt megduplázza a tempóját. Félelmetes, tényleg.

Mi lesz a LIPO-sítás után?  :o
70-381-95-97

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #47 Dátum: 2011. Május 21. - 17:15:32 »
Meg az ertelme mi lesz? Mesz aszfalton egyenesbe?

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #48 Dátum: 2011. Május 23. - 06:54:38 »
Meg az ertelme mi lesz?

Egyszer élünk, nem?  ;D ;D ;D
(A második vidi elég tartalmas, érdemes nem beletekerni...)

http://www.youtube.com/watch?v=YLloi0ok_WU

http://www.youtube.com/watch?v=ZB4ZBtbKAZg&feature=related
70-381-95-97

Nem elérhető Kortefa22

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #49 Dátum: 2011. Május 29. - 10:17:26 »
Üdv!


Tudom, h nem ide tartozik, de muszály megkérdeznem:

A bl szettem megette a spuromat rendesen.Most tettem rá újat+vettem még zárt házat, h ne menjen bele kavics a fogaskerekek közé.

Tegyek a spurra vmilyen kenő anyagot?:wd 40, v szilikon spray? Vagy hagyjam szárazon , hadd forogjanak úgy?



Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #50 Dátum: 2011. Május 29. - 13:01:23 »
Kő, por ,esetleg rossz foghézag miatt ette meg? Ha jó a foghézagod, és zárt az áttételházad akkor nem lehet több gond.

Ne tegyél rá semmit, az RC autók 90%-nak "szárazra" van tervezve a Spur-Pinion áthajtása. A WD40 sok mindenre jó, de a finom port és koszt megköti a fogaskeréken, és szépen, lassan tönkreteszi a fogakat.
70-381-95-97

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #51 Dátum: 2011. Május 29. - 13:06:36 »
Foghézagot úgy lődd be, hogy a két fogaskerék közé beteszel egy darab írógéppapírt, egymásra tolod a fogaskerekeket, meghúzod a csavarokat.  Aztán húzod csak ki a géppapírt.


70-381-95-97

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #52 Dátum: 2011. Május 30. - 01:13:32 »
Foghézagot úgy lődd be, hogy a két fogaskerék közé beteszel egy darab írógéppapírt, egymásra tolod a fogaskerekeket, meghúzod a csavarokat.  Aztán húzod csak ki a géppapírt.




Elnézésedet Kérem , hogy itt teszem fel a kérdést, de ez a papírlapos módszer annyira
eredeti ötlet , hogy szerinted alkalmazható 450-s helit meghajtó motor és a főtengelyen -általa - meghajtott műanyag fogaskerék esetében is ? Sokan mondják , ez esetben is lennie kell egy pár tized miliméteres hézagnak , de én erről pontos leirást seholsem láttam , és gondolom ahány modell és modellező annyi féle variácio (!?)
Én mindig hagyok egy kis rést, hogy ne szoruljon, de pontosan még soha nem mértem ki.
Ezért tartanám  ezt a papíros modszert itt is lehetségesnek .

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #53 Dátum: 2011. Május 30. - 05:39:05 »
Ez a papíros megoldás öregebb mint az internet, az első Tamiya autómodelleknél már ajánlott módszer volt a fogaskerék hézag beállításához.
Egyszerű mint a faék és megbízható biztos beállítást ad. Ez volt az első dolog amit anno megtanultam, de még a mai újságokban is rendszeresen előfordul.
Kedves kezdők, jól véssétek a fejetekbe, rengeteg kellemetlenségtől megóv.
A lényeg, hogy amikor oldalra már nem lehet kihúzni szakadás nélkül, de a fogak még nem szúrják át a papírt, akkor pont jó a hézag.

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #54 Dátum: 2011. Május 30. - 09:02:51 »
Igen ! Épp az egyszerűsége miatt tetszett meg !!!
Modellújságot nem böngésztem még -egyenlöre -idő hiány.
A fórumot inkább , és milyen jól tettem !!!
Egy kezdőnek meg - mintegy csecsemőnek - minden vicc üj !!!
Köszönöm a választ , ez igazán hasznos és jó tanács volt !!!!
 :D :D :D

Nem elérhető Kortefa22

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #55 Dátum: 2011. Május 30. - 19:46:05 »
Üdv!

Azért ette meg a spurt mert meglazult a motort tartó csavar.Most jól meghúztam.Köszönöm a precíz választ kérdésemre:) Ki fogom próbálni a papíros módszert.Ez egyszerű, de nagyszerű megoldás

.Apropó a diffiben kicseréltem 5000 -es viszkozításúra a szilikonolajat.Most vhogy kicssit lassúbb az autó.Gondolom azért, mert sűrű az olaj....A másik difibe viszont próbaképp zsírt pakoltam, az könyebben forog.
Ha viszont jobban meghúzom a difiház összetartó csavarját, akkor mintha szorulna a fogaskerék és lassabban forognak a kerekek.
Azon agyalok, hogyha nem húzom meg eléggé, akkor bekerül a kosz a difibe, ha viszont meghúzom, akkor akadozva jár.

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #56 Dátum: 2011. November 26. - 19:15:05 »
Össze hoztam olcsón egy téli járgányt!
Nem szép ellenben olcsó!  ;D

Többi kép: http://www.rcpilot.hu/gall/auto/873/20111126190041/tamiya.html


L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető Evilson

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #57 Dátum: 2012. Január 08. - 12:24:27 »
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen-e kérdezem de meg teszem :) 8X8 kerék hajtású kamiont szeretnék építeni.Elképzeléseim vannak, csak nem igazán tudom h kivitelezhető-e!Költeni nem nagyon akarok rá, amit itthon meg lehet csinálni azt meg csinálnám.
Ha vki esetleg tudna segíteni nekem az elindulásban az írjon lécci!
 
Előre is köszönöm: Bandi

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #58 Dátum: 2012. Január 08. - 18:46:47 »
Szia Evilson

Nézz körül Itt: http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,657.0.html

Találs cikket egy Kraz építéséről és rengeteg jó ötletet talász még.
Vagy keresd meg esetleg BaluGTV-t PM-ben biztos ad egy két ötletet vagy tanácsot.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Kortefa22

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #59 Dátum: 2012. Február 15. - 08:51:42 »
Sziasztok!

Megrendeltem egy 1:8-as Himoto monstert.Az lenne a kérdésem, h akinek ilyen vagy ehhez hasonló járgánya van, az írja már le mi a tapasztalatai ezzel az autóval kapcsolatban?
Korábban Maverick Strada XB BL buggym volt, de az tört , mint a ropi!Remélem ez erősebb lesz, bár mivel monster bizonyára lassúbb....

http://www.modellhungaria.hu/automodell-himoto-monster-24ghz-p-13424.html

További szép napot Nektek, és köszönet a válaszokért!

Krisz