Szerző Téma: REVOLECTRIX CELLPRO 10S  (Megtekintve 1955 alkalommal)

Nem elérhető abig

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 40
REVOLECTRIX CELLPRO 10S
« Dátum: 2009. December 16. - 18:59:14 »
Sziasztok bemutatok egy töltőt REVOLECTRIX CELLPRO 10S
1.   Lithium Polymer, Lithium Ion, Lithium Mangan és A123 akkuk töltésére alkalmas töltő az akkuknak rendelkezniük kell szervizkonnektorral csak ha az is bevan dugva úgy működik. Tud CSAK BALANSZCSATIN keresztül is
2.   100mA – 65 Ah  kapacitású aksikat lehet vele tölteni 1S-10S pakkokat max. 12óráig
3.   Egyszerre 2drb 5 cellás akku tölthető, természetesen a cellák száma lehet kevesebb is és ami nagyon lényeges a két pakk lehet más-más feszültségre ill. százalékra meritve sőt még a kapacitásuk is lehet más (csak ez esetben hosszabb lesz a töltés ideje).
4.   A teljesitménye több mint meggyőző 10A töltőáram 15,7V-nál a maximális felvett teljesitmény 318W és a leadott teljesitmény 260W. A teszteléseim alkalmával 2C-vel kezdtem nyomni az akksiaimat és a 20A-es tápom elérte képessége határát ezért muszáj voltam csökkenteni a töltőáramot. Gyárilag beállitott töltőáram 1C,2C,3C, és akku raktározás funkció,  0,1A – 10A között magad is beállithatod az áram nagyságát.
5.   A beépitett balanszer 1A-al balansziroz  ami azt eredményezi hogy az egymástól erősen eltérő (töltöttségű, feszültségű) pakkokat is mire elérik a 95-97 % százalékos töltöttséget ki vannak balanszolva és egy szintre vannak hozva. Ez persze csak akkor érvényes ha két egyforma kapacitású és feszültségű pakkról van szó.
6.   A töltőre ha ráteszed az akkut  nem kell semmit állitgatni csak azt hogy mennyi C-vel vagy konkrétan saját beállitású árammal akarod tölteni. Maga felismeri az akkut, a kapacitását a cellák számát, sőt 12-15 perc elteltével megmutatja neked a cellák belső ellenállását 0,1 milliohm pontoságal . Ha hibás valamelyik cella  azt is felismeri, méri a töltőkábel hosszát 1,5m-ig 1mV toleranciával és kompenzálja azt. Számitógéppel összekapcsolva rengeteg minden állitható pl. a kijelző fényereje a hangerő a balanszirozás pontossága 1mV toleranciával (gyorsithatod a töltést) és még sok minden más amivel még nem foglalkoztam mivel az interfészt még nem vettem meg. A program ingyen letölthető.
7.   Ha kint 13 C-fok alá süllyed a hőmérséklet azt is figyelembe veszi
Szóval, aki nem akar repülések között 30-40-60 perceket várni a pakkok feltöltésére azoknak itt a lehetőség.  Lényegében ez két töltő egy testben de ami a lényeg nagyon gyorsan és pontosan végzi a dolgát. Lényeges!!! Nem tud meriteni, Nem tud NiCd,NiMh akkut tölteni. Amit nagyon tud az Lipol, Liion A123 rendkivüli gyors töltése és balanszirozása, az akkuk maximális megkimélését figyelembe véve. Ne tévesszen meg senkit hogy információim szerint Magyarországon még senki nem forgalmazza (ezt tényleg nem tudom hogy miért van igy) ez persze nem jelenti azt hogy valami gagyi, nem jó töltő, ez igenis az egyik legjobb töltő azért a pénzért amennyiért árulják a piacon, és ezt azért merem kijelenteni ilyen bátran mert már 1 éve intenziven használom az akkupakjaim és saját magam legnagyobb megelégedésére.

http://www.revolectrix.com/cellpro.php
http://www.youtube.com/watch?v=EIhRR419rpY
http://www.aurorra.com/aurv2/productDetails.php?id=11&cat
KÉRDEZZETEK, INFORMÁLÓDJATOK
Gabi

JR DSX9 II, LOGO 600SX, Extreme Flight 60" Edge 540T, Depron repcsik

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:REVOLECTRIX CELLPRO 10S
« Válasz #1 Dátum: 2009. December 18. - 21:35:18 »
Húúú!  :o
Ez, igen!  ::)
Ez az, tőltő!   ;)

Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:REVOLECTRIX CELLPRO 10S
« Válasz #2 Dátum: 2009. December 18. - 21:37:09 »
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:REVOLECTRIX CELLPRO 10S
« Válasz #3 Dátum: 2009. December 21. - 08:26:34 »
Lehet hogy én vagyok figyelmetlen, de az árát nem találtam?  ???

Tettike
Az ég a bátraké!

Nem elérhető abig

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:REVOLECTRIX CELLPRO 10S
« Válasz #4 Dátum: 2009. December 21. - 15:54:47 »
Sziasztok, hozzátok legközelebb ha jól tudom Kassa városában lehet hozzájutni mégpedig ennyiért http://elektromodely.com/modely/product_info.php?cPath=3&products_id=4006&language=sk Még aztán árulják a Csehek is és még egy angol weboldalon láttam.
JR DSX9 II, LOGO 600SX, Extreme Flight 60" Edge 540T, Depron repcsik

Nem elérhető altima

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 444
Re:REVOLECTRIX CELLPRO 10S
« Válasz #5 Dátum: 2009. December 22. - 20:08:50 »
Lehet hogy én vagyok figyelmetlen, de az árát nem találtam?  ???

Tettike

Ez nem az adok-veszek! (ha ezért kerested ;))

Nem elérhető abig

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:REVOLECTRIX CELLPRO 10S
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 16. - 20:10:05 »
Sziasztok, csak az érdekesség kedvéért.......megjelent a CELLPRO legújabb erőműve
http://elektromodely.com/modely/product_info.php?cPath=3&products_id=5374
JR DSX9 II, LOGO 600SX, Extreme Flight 60" Edge 540T, Depron repcsik