Szerző Téma: Hydro foam prodzsekt.  (Megtekintve 7241 alkalommal)

libat

  • Vendég
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #30 Dátum: 2010. Január 06. - 07:41:14 »

Végre valaki hozzá is szól érdemben azt hittem csak építgetem és bénázok itten aztán senki nem akarja véleményével előremozdítani a kis modellszakkörömet.

Amúgy ha több kezdő modellező kedvét és érdeklődését is szeretnétek felkelteni a témával építéssel és apróbb fogássokkal kapcsolatban érdemes lenne egyes modellek készítését építését képekkel illusztrálva feltenni.


De van egy ajánlatom.


Mint „Csikós Szabolcs a néptáncot” én is szeretnék az interneten keresztül megtanulni és megépíteni egy gépet segítetek ebben?   ;D

Azért is szereztem be a zöld habot ami egyes vélemények szerint teljesen megegyezik a deprommal és könnyen olcsón beszerezhető.

Igaz Kecskeméten vagyok,nem éppen a legközelebb hozzátok,de azért leírom.
Az említett "zöld hab" nálunk a Diegoban a legolcsóbb és mindig van.
Tőlem is beszerezhető habanyag,1250*600*6mm a mérete.
Világoszöld,mechanikailag ugyanazt tudja mint a depron.
Folyamatosan építek belőle,teljesen megfelelő.
Egy tábla ára fórumtagoknak :650Ft. ;D
Negyedkörív merevítő 1250 hosszú :100Ft/db

 
(Saját vélemény: Szerintem az RC-modellezéstől a legjobban a nagy költségek veszik el a kedvet mutassuk meg hogy lehet olcsóbban is kihozni.)

Amúgy már sokat tanultam a rengeteg hibából és akadályból amik elém gördültek eddigi ténykedésem alatt.

De elsőre legalább az alakja stimmelt…..  :D  ;)

A rudazat elhelyezése valamint a zsanérok kialakítása házilag még mindig bosszant a rudazat összeakad a zsanért meg házilag hogy lehet készíteni?

Nem elérhető tocsahifi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 192
    • pioneermiskolc
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #31 Dátum: 2010. Január 06. - 08:09:28 »
Amúgy meg az a baj, hogy nem fordítasz a dolgokra elég időt!!!!
1- Több utánanézés a neten,   ne ragadj le 1 rajznál, keress másikat, és ami több infoval van ellátva azt építsd meg.
2- Ha már megvan a rajz ----kifinomult szép munkát adj ki a kezedből még akkor is ha csak prototípus lesz a kicsike. Az éleket kerekítsd, az illesztések precízek legyenek, celluxot vagy hasonló ragasztót használj
(nekem a kisebb gépeknél a síma festő papírszallag jött be ez is olcsó)
Pityunak igaza van abban hogy a "tyúkbelezés" itt nem jön be, a tolórudak egyenesek legyenek!!!!!!
A neten van fent más gép rajza teljes dokumentációval, itt megnézheted hogyan kell elkészíteni.
Én a legelején írtam hogy ez a projekt halálra van ítélve. Pont a legidiótább gépet választottad.
Bocsi ezekért a szavakért de hidd el nem akarunk rosszat. És hogy mi a rossz?
Elmegy a kedved az egésztől!!!!!!!!!!!

Nem elérhető tocsahifi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 192
    • pioneermiskolc
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #32 Dátum: 2010. Január 06. - 08:14:26 »
Pityu is meg én is elkezdtünk egy baráti gép építését. Ö már leírta, Troll névre hallgat, 2 fedelű.
És hogy miért ide írom? Hát azért mert dokumentálni fogok(gunk) minden lépést.
Építsd meg velünk ha gondolod.

libat

  • Vendég
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #33 Dátum: 2010. Január 06. - 17:16:05 »

Újrakezdtem!

Sajnos beleszerettem mindenképpen meg szeretném csinálni.
De figyelemmel fogom kísérni ha leírjátok a Troll-t is.
Mindenesetre délelőtt kiszabtam a zöld habból.
Ég és föld a különbség a nikecelhez képest pontosan lehet szabni, és vettem zsanért is.

 ;)



Nem elérhető tocsahifi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 192
    • pioneermiskolc
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #34 Dátum: 2010. Január 06. - 17:32:10 »
No látod !!! Ez már szép munka. Építsd meg, ne vegye el a kedved hogy nem fogod tudni repíteni. Ezzel is tanulsz!!!! 

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19626
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #35 Dátum: 2010. Január 06. - 18:02:16 »
Így már profibb!  ;) Szép munka!  :o
Folytatás képen egy kis precíz ragasztás, zsanérozás.  :D
Mi előtt folytatnád, a kormány emelőket elkészítheted puhább műanyagból. Vagy rossz cd lemezből.  :)
A tolórudat, 1mm-1,5mm acélosabb huzalból, amit csak fogóval tudsz kiegyenesíteni.( Én ebből készítettem.  ::))
Közben, ha megvan az Aerofly szimulátor progid, akkor elkezdhetsz gyakorolni!  ;)
 Ha, kell e-mailen küldök hozzá neked Hydro-foamot!  ;D
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19626
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #36 Dátum: 2010. Január 13. - 19:46:49 »
Van folytatás?  ??? 
;D ;D ;D
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

libat

  • Vendég
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #37 Dátum: 2010. Január 13. - 20:03:10 »

Persze!

Tegnap előtt érkezett meg a motor a feszszabályzó és a szervók. Kicsit lassan jött 34 napra.
Pénteken meglesz a delta mix is.
Az építése folyamatban ha lesz időm a hétvégén majd bemutatom remélem ez már elnyeri az öreg „motorosok” tetszését is.

Amúgy örülök hogy újra kezdtem és most hogy próbálgattam a szervót már értem a kifogások lényegét is.

 ;D ;D

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19626
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #38 Dátum: 2010. Január 13. - 20:13:36 »

Persze!

Az építése folyamatban ha lesz időm a hétvégén majd bemutatom remélem ez már elnyeri az öreg „motorosok” tetszését is.

Amúgy örülök hogy újra kezdtem és most hogy próbálgattam a szervót már értem a kifogások lényegét is.

 ;D ;D

Itt csak az számít hogy saját magadnak tetszik-e a munkád, mert neked is van szép és esztétika érzéked mint az "öreg motorosok"-nak!  ;D
A rudazattal kapcsolatban ha már most érted a kifogásokat, akkor mi lett volna ha azzal meg is próbálod?  :o
Festeni mivel fogod?  ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

libat

  • Vendég
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #39 Dátum: 2010. Január 14. - 17:19:23 »

Súly és súlypont:

Lassan halad a gép építése de most hogy ráhelyeztem az elektronikát a gép tetejére eszembe ötlött hogy hogyan legyen kiegyensúlyozva a gép. Orr nehéz far nehéz vagy lehetőleg egyik sem?   :o



Ja és hol legyen a középpontja?  ???
Gondolom oldal irányba egyensúlyban kell lennie.  :-\



A mási kérdés a súlya hát kicsit „nehézke” lett vagy majd kiderül.  :'(
A rudazatokat bekötöttem a szervókat a farába helyeztem így egészen rövidek lettek a rudazatok.  :D


A festés más kérdés már gondolkozom rajta mindenesetre ha festem nem használhatok aceton és nitró alapú festékeket.
Az alapszín zöld ami adott hozzá a sárga piros és fekete illik ezek közül valamelyikkel lesz kevés minta felrakva rá.
De valószínűleg csak alkoholos filcel lesz „festve” apróbb minta rajta.
 ;D ;D ;D

pittyu

  • Vendég
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #40 Dátum: 2010. Január 14. - 18:31:31 »
Tocsát kérdezd meg hol kell lenni a súlypontnak.

Nem elérhető tocsahifi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 192
    • pioneermiskolc
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #41 Dátum: 2010. Január 14. - 18:57:09 »
Hály!!!!!!
NA SZÓVAL!!!
A súlypont nagyon fontos, az én gépem rajza szerint (ha jól emlékszem) 8cm-re a felsőtest egyenes oldala felől ahol a motorod van.Érthetó???????
A moci lehuzatásod is nagyon fontos, ez a test kicsi ahhoz hogy korrigálni tudja a forgó légcsavar ellenforgását. Ha nem tudod hová kell állítani akkor a legjobb ha állíthatóra teszed a micit!!!!!
Én vizen tapasztaltam azt hogy huzatás nélkül nem fogod tudni kormányozni (oldalkormány) vmelyik irányba.
Ez a vizszintes moci lehúzatás. A függőleges is fontos mert ha kevés akkor a levegőban buta a gép, ha sok akkor meg a vizen. No tehát akkor jó a moci beállítás ha- (havon lesz a legjobb kipróbálni) egyenesen haladva oldalkormány jobbra, balra egyformán reagál, függőleges pedig minden magassági nélkül a legkisebb gázadásra is megemeli a popóját, de ne annyira hogy fünyírás legyen.
Amúgy a súly nagyon sok,az enyém 350gr volt mindenestül, de még így is sérülékeny.
Ha nem értettél semmit az sem baj, hívjál fel ha gondolod.

libat

  • Vendég
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #42 Dátum: 2010. Január 14. - 19:10:27 »

Akkor mindenképpen állíthatóra teszem a motort mert ebből próbálgatás lesz.  ;D ;D ;D

pittyu

  • Vendég
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #43 Dátum: 2010. Január 14. - 19:47:28 »
Valamilyen cerka akksikat vagy elemeket látok a képeken. ( 4 DB Az minek is??Hol a Li-Po)

libat

  • Vendég
Re:Hydro foam prodzsekt.
« Válasz #44 Dátum: 2010. Január 17. - 19:47:45 »
Hát igaza volt pittyu  nak .

Mindenesetre először is köszönöm walter762 nak a delta mix-et és a kis ismertetőt a propellerrel kapcsolatban.
Mindenesetre összeépítettem és kipróbáltam a szervókat és a motort persze tölthető elemekkel ami nagyon hamar kiderült hogy nem jó de legalább kiderültek az apróbb konstrukciós hibák is mint például a hátsó szárny stabilitásának hiánya.
Az már csak érdekesség hogy a motort meg sem bírta pörgetni.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BBHJuCpg4Gg[/youtube]

Úgy hogy bontottam újraépítettem.

Stabilizáltam a hátsó szárnyat és kapott egy 9.4 V os 1000mAh tápot.
Most már pörög a motor van teljesítmény úgy hogy  vennem kell egy jó lipo aksit most már csak ki kellene találnom hogy milyet?
Valami olyan kellene ami több gépbe is berakható ha később építek másikat  valamint amit tölteni is tudok itt merül fel a kérdés hogy milyen töltőt vegyek?

Jelenleg a súlya 400dkg aksi nélkül.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LxihlkAHWEA[/youtube]

Hát mindenesetre itt tart a többit majd meglátom.