Szerző Téma: "Sok az egyben" repülő  (Megtekintve 494 alkalommal)

Nem elérhető tljanko

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 147
"Sok az egyben" repülő
« Dátum: 2013. Február 23. - 15:02:08 »
Sziasztok!

A tavalyi év végén megrendezett börze alkalmával a dobálós versenyen sikerült nyernem egy "6 az 1-ben" repülőt (Styroman és a Sárkányellátó felajánlásával) .
Mivel mind építés és a repítés terén is a kezdő kategóriához tartozom - illetve ez az első darab ebből a gépből - eddig még nem találtam építési leírást sehol róla. Ezért is nyitottam ezt a topikot, hogy az építés folyamán az esetleges építési hibáimat sikerüljön kiküszöbölni a fórumozók segítségével.

Pár adat a gépről


szárnyfesztáv:
   felső: 1320 mm
   alsó: 1290 mm

hossz: 940 mm (orrbucival)
Súlyát még nem mértem.

A motorok is megérkeztek hozzá, ami szintén nyeremény. (HXM 2730 - 1300 KV)

Maga a gép lehet alsószárnyas, felsőszárnyas, duplaszárnyas, egymotoros illetve 2 motoros.
Szerintem megépíthető úgy, hogy minden variáció alkalmazható legyen. Többek között ebben is kérném a véleményeteket!

Ime pár kép a csomagbontás után:







A képek sajnos nem a legjobb minőségüek, sajnos a fényképezőgép megadta magát, így telefonnal készültek.
Sajnos nem ígérhetem, hogy gyors építés lesz - egyéb elfoglaltságok miatt - de próbálok igyekezni és kikérni a véleményeteket az építéssel kapcsolatban.

Remélem sikerült felkelteni az érdeklődéseteket a géppel kapcsolatban.

Üdv: tljanko
A kezdők repülőgépe is leszáll valahogy, és néha egyben is marad!!!  :):)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19621
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:"Sok az egyben" repülő
« Válasz #1 Dátum: 2013. Február 23. - 20:14:48 »
Ohhhh, pazar!  :o :o :o
Érdeklődve várom a végeredményt  ;) ;) ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető tljanko

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 147
Re:"Sok az egyben" repülő
« Válasz #2 Dátum: 2013. Március 03. - 14:16:17 »
Sziasztok!

Nagyon lassan, de ma is haladtam valamit. Készülnek a motorgondolák.

Ragasztás előtt ki kellett vágni a szárnyprofilnak megfelelően a gondolák oldalát. Ez megfelelő szerszámok híján elég nehézkesen ment, de azért sikerült megoldani.



A gondolák alkatrészei összeállítva:






Lenne is kérdésem a gondolák felragasztásával kapcsolatban:

- mivel érdemes felragasztani a szárnyra, hogy bírja a gyűrődést?
- van-e valami szabály arra, hogy milyen távolságra legyenek a törzstől, vagy tetszőleges, csak a légcsavarok férjenek el ?

A törzs szélessége a szár felfogatásnál 69 mm, a szárny három részből tevődik össze. Gondolom a középső részhez kell a gondolákat ragasztani. A szárnyközép hossza 440 mm.
 
A kezdők repülőgépe is leszáll valahogy, és néha egyben is marad!!!  :):)

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:"Sok az egyben" repülő
« Válasz #3 Dátum: 2013. Március 03. - 19:23:46 »
A gondolát epoxy-val érdemes beragasztani. A lézergravírozott profilrajz rajta azért van, hogy pontosan be tudd illeszteni a szárnyba vágott résekbe, ne legyen lehuzatási probléma.
Szerintem mielőtt bármiben is továbblépnél, vágj a kivágott részekbe rétegeltlemezből betéteket, és faragasztóval ragaszd be, oldalra esetleg 0.5-ös vagy 1mm-es rétegeltből szintén faragasztóval rálaminálsz egy réteget, hogy biztosan tartson. ezután bevágod a szárnyat, és folytathatod a beragasztással az építést.