Autómodellezés > Drift Elektromos autók

TRF 416 MDF

(1/2) > >>

czira:
Sziasztok!

Miután megérkezett a címben szereplő átalakító szett, gondoltam felteszek pár képet az építésről. :)
Szóval a kiinduló autó egy TRF 416 WE, az átalakító szett pedig egy r2hobbies-os Fijon 416 MDF koppintás.

A lenti autó az áldozat, ő fog átalakulni:


Az átalakító szett pedig így néz ki:

czira:
A honlapon meglehetősen kevés információ van a szett tartalmáról, csak a képre lehetett hagyatkozni, plusz a "gugli bá" által fellelhető infókra.

A csomag nagyon egyszerű, semmi reklám, semmi típusmegjelölés...


Az alkatrészek csomagolása és az összeállítási útmutató is hasonlóan szegényes, nem a jól megszokott Tamiya részletesség:


Viszont az alkatrészek minősége és pontossága elsőre egész jónak tűnik. A karbon elemek egyenesesek, a kivágások szépek, nem sorjásak, repedezettek.
Az alumínium alkatrészek precízek, szépen megmunkáltak. Az előfúrt menetek mindenhol rendben vannak. Amin meglepődtem, hogy a szíjkerekek alumíniumból vannak, ráadásul az első hajtáshoz tartozó szíjkerék beépített szabadonfutós.

czira:
Bár a szett nem tartalmazott sem ragasztót, sem leírást arról, hogy az alváz vágott részét meg kellene erősíteni pillanatragasztóval, azért én inkább mégis ezzel kezdtem, mert így el lehet kerülni a későbbi sérüléseket. Ugyan kicsit csúnyább lesz (bár ez inkább a kapkodásnak tudható be :) - mikor lesz már kész....  ::) ), de jobb, mintha később ennek hiánya okozná az alváz sérülését. (A Tamiya leírás egyébként ezzel kezdi az összerakást.)

Ragasztózás után:

BK_Attis:
Jö cucc! ;)
Nehéz az átépítés?  ???

czira:
Igazából adja magát minden, épp most fejeztem be az első lengőkarok hézagolását, majd nemsokára rakok még fel képeket, meg leírom a tapasztalatokat :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése