Szerző Téma: Drenalynt ( Wc deszka )  (Megtekintve 1998 alkalommal)

PaSky

  • Vendég
Drenalynt ( Wc deszka )
« Dátum: 2010. Január 07. - 00:16:38 »
Sziasztok, a drenalyn Ős tervrajza íme, ugye nem kell mondani honnan van? ;)
Leírás nem sokára megcsinálom nem bonyolult..... Üdv. PaSky


PaSky

  • Vendég
drenalynt ( Wc deszka )
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 07. - 01:52:28 »
Sziasztok, íme a leírás.
Tehát két változatot csináltunk belőle egy eredeti 60 centis változat, 6-os depronból, ill. egy 50 centis változat 3-as depronból, igazi indoor modell viszont kis technikát igényel hogy minimális legyen a súlya.
A szárnyal kezdem, 60*60 (50*50)centis depront vágunk, majd megkeresve a közepét egy körzővel vagy egy cérnára kötött ceruzával egy ívet húzva kialakítjuk a szárny elejét, belépőt.
A szárny két oldalán a kilépőnél befelé felmérünk 3-3 centit mindkét oldalon majd  felétől ( ahonnan az ív indul ) egy vonalzó mentén levágjuk. Ezzel megvan a szárny „buditető” alakja.
A  szárny alján felrajzoljuk középre a hossztengelyt, erre merőlegesen a kilépőtől 10 centire
( az ötvenesnél 7 centire ) meghúzzuk halványan a kormányok vonalát, majd a középről kifelé 2-2 centit mérünk párhuzamosan a hossztengellyel, itt kell a kormányokat levágni. A kivágott kormány belső oldalából le kell vágni kb. 2 mm, hogy tudjon mozogni. A kormány alján 45 fokban le kell csiszolni, én úgy szoktam, hogy először szikével levágom és csak utána kell csiszolni finoman. Fel lehet ezután zsanérozni a kormányt eddig 2 centi széles celluxal csináltam, de mostanában egy sokkal egyszerűbb és eddig úgy tűnik jobb megoldást alkalmazok, sima a4-es papírlapból 2*3 centis csíkokat vágok kormányonként 4-et és Uhu-por ragasztóval felülről felragasztom a 3 centis oldalával merőlegesen. Gondolom nem kell az uhu-port bemutatni, a pálmatexhez hasonló ragacs, nem eszi meg a habot, be kell kenni mindkét ragasztandó oldalt várni kell kb.5 percet míg meg nem szárad és össze kell nyomni, viszont utána nem lehet korrigálni tehát pontosan kell dolgozni.
A kormány közepére a zsanérozáshoz persze fel kell ragasztani 1-1 kormányemelőt, én 1,5-ös nyáklemezből szoktam csinálni. Ezzel kész a szárny.
A törzset 2 centi vastag szigetelő habból ( kék, zöld, rózsaszín) szoktam csinálni, de lehet lépésálló nikecellből is csak akkor üvegszálas ragasztóval végig kell ragasztani az alját, hogy ne tudjon eltörni. A rajz szerinti alakot kell kicsiszolni, figyelve arra, hogy a teteje, ahová a szárny kerül merőleges legyen az oldalára különben lógni fog a szárny. Az elejétől kb. 10 centire szoktam tenni 1,5-2 mm-es balsát mindkét oldalára. A motortartót 1,5-ös nyáklemezből szoktam csinálni és a törzs elejére szoktam ragasztani persze előbb a lehúzatást be kell csiszolni. A motortartó és a balsa lap találkozásához lehet tenni balsa 3 szöget erősítésnek.
Jöhet az összeállítás, a szárnyra a közepétől felrajzoljuk az 1-1 centit ( a törzs vonalát) bekenjük uhu-porral mindkét oldalt és pontosan középen összenyomjuk.
A függőlegest szinte csak szemre szoktam csinálni Cápauszony szerűen majd a szárny tetejéhez kell illeszteni, szintén középre és merőlegesen a szárnyra. Ezt is uhu-porral ragasztom fel. Jöhet a technika.
A szabályzót, vevőt öntapis tépőzárral teszem fel, a szervókat kétoldalú ragasztóval kb. a szárny közepére kábeltől függően, hogy a vevőig elérjen. A törzsön kell egy kis lik a szervó vezetéknek. A tolórudat 1,5-ös carbon rúdból csinálom, vagy gömbfejjel a végén, vagy csak 1-es, 1,5-ös acéldrótból hajlítok egy Z alakot és kb1 centi hosszan a tolórúdhoz cérnázom és átitatom pillanatragasztóval.
A légcsavart propsaver-rel szoktam feltenni, hogy ne sérüljön.
Az akkut is tépőzárral teszem fel és ezzel szoktam beállítani a súlypontot.
A magasságinak kb. 5 mm-ert lefelé kell állni az első startnál.
Technika a 60-asnál 40-45 g-os motor 20-25 A szabályzó 2 db 9 g-os szervó 2 cella ( bátrabbaknak 3 cella) 1000-1500 mAh akku. Kb.280g a repsúly technikátol függően.
Az 50-esnél 20-25g-os motor 8-10 A szabi 2 db 6-9 g-os szervó 2-3 cella 450-850 mAh akksi. Ez kijön 150-170 g-ból.
Háát kb. ennyi. Ha van kérdés bátran. Teszek majd fel fotót az enyémről.
Sok sikert hozzá.
Üdv. PaSky

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19626
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Drenalynt ( Wc deszka )
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 08. - 20:11:24 »
Nagyon szépen köszönjük a részletes leírást PaSky!  ;)
Várjuk a képeket a tiédről.  :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19626
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Drenalynt ( Wc deszka )
« Válasz #3 Dátum: 2010. Január 15. - 15:28:20 »
És a képek?  ??? ??? ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Re:Drenalynt ( Wc deszka )
« Válasz #4 Dátum: 2010. Január 16. - 21:11:15 »
Vasváriban kipróbálhatóak lessznek? ;D Vagy vigyem a saját budimrol a deszkát? ???

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Re:Drenalynt ( Wc deszka )
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 16. - 15:23:40 »
Na csak kipróbáltam egy ilyet,köszönet érte BAZSI-nak,jókis gép,de nekem az extra után furavolt...meg mint utólag kiderült kedves barátom elfelejtette beletenni a sulyokat,igy egy kicsit ugy dobálta mint SZÉL a budi deszkát ;D ;D ;D

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:Drenalynt ( Wc deszka )
« Válasz #6 Dátum: 2010. Május 30. - 19:47:43 »
Ma megépítettem az 500-ast diégós zöldhabból és tanusíthatom, hogy tényleg emeli az adrenalint ;D
Izgága kis repülő lett.

A tervrajz beméretezett változata itt található (400-as,500-as,600-as):
http://www.flyelectric.ukgateway.net/drenc.pdf
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa