Szerző Téma: Honnan?  (Megtekintve 1346 alkalommal)

Nem elérhető Richy

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Honnan?
« Dátum: 2011. Október 25. - 14:34:31 »
Kinek hogyan és honnan jött a modellezés? Látott, hallott róla?

Én spec kiskorom óta érdekeltek a modellek, és egyszer majdnem vett apukám nekem egy verdát, de hát ez olyan 13-15 éve lehetett kb. Akkor még nem nagyon léteztek a RTR RTF ARF és társai, így mindenkinek magának kellett megépítenie a saját modelljét. Nem lett belőle semmi, majd 1 jó 10 évre rá az egyik volt iskolatársam vett egy savage 25-öst, és kivitt megmutatni, hogy mit tud. Megengedte, hogy kipróbáljam, na akkor kezdem el igazán rákattanni a modellezésre. Ezután megint pár év szünet, és az egyik haverommal és egy autóalkatrész boltban jártunk ahol X ezer forintért lehet kapni szobai (made in china) ócska helit. Na poénból vettünk 2. Mondanom sem kell hogy kb nálam 2 napig ment. Ekkor elhatároztuk, hogy veszünk mind a 2 1 nagyobb helit, és egy lamav4-re esett a választás (nem volt túl szerencsés.) A lakásba nagy volt a szabadban meg elfújta a szél, és többet szerelgettem mint amit tudtam volna vele repülni. Na ekkor áttértem a repülőkhöz és egy bő fél éves félrecsúszásom volt (drift) ami nem jött be, így visszatértem a repülők világába, és a visszatérésem után a drift gépemből vettem meg életem első balsa gépét. Röviden ennyi :D
Szőrös hörcsög szörpöt szörcsög, s rátörnek a hörcsög görcsök.
Hogy ne járj úgy mint a hörcsög, igyál inkább pezsgős fröccsöt.

Nem elérhető Richy

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Honnan?
« Válasz #1 Dátum: 2011. Október 25. - 19:11:07 »
És nektek hogyan jött?
Szőrös hörcsög szörpöt szörcsög, s rátörnek a hörcsög görcsök.
Hogy ne járj úgy mint a hörcsög, igyál inkább pezsgős fröccsöt.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19630
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Honnan?
« Válasz #2 Dátum: 2011. Október 25. - 20:19:06 »
Sziasztok!

Nekem óriási lökést adott ahhoz, hogy elkezdtem modellezni az az amikor gyerek korunkban
dzsémsz járt még Kiskörén modellező szakőrre és akkoriban valami Orosz metiles csodával szórakozott.
Már akkor tetszett a modellezés de, feledésbe merült.
Egészen addig míg az internet el nem hozta megint. Egyszer bújtam a Youtube-t, ott találtam
egy RC videót amitől a szemem és a szám is kikerekedett.
Ezt a videót jó pár követte, amit már dzsémszel együtt bámultunk mint éhező etióp a szalon cukor papírt!
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető smithbandi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 658
  • Lakhely:B.A.Z.-Tarcal
Re:Honnan?
« Válasz #3 Dátum: 2011. Október 25. - 21:12:53 »
Én nekem is régóta tetszettek a modellek,nézegettem a neten menyibe kerülnek stb,de akkor még nem tudtak ilyen 3d-s dolgokat vagyis nem láttam róla videókatAnyira nem keltette fel az érdeklődésem.Elmentem én modell boltba is,néztem az árakat,több 10 ezer forintos gépek voltak.Még akkor középsulis voltam nem is volt úgy pénzem.Kérdem az eladót,olcsóbb nincs?Van,ha részeltben veszem,pl csak a motor,csak a szárny és majd össze gyűjtöm hónapok alatt.Úgy nem akartam én rtf dolgot akartam.Utána sok-sok év kihagyás érdeklődés terén,mikor vaterára felregeltem.Volt kis pénzem és megvettem az első helim(double horse 9053).Hú mondom van igazi helim,örültem neki nagyon.Kivittem az udvarra mindig elfújta a szél stb.Akkor regeltem fel ide is mert gondom volt vele,elmentem Devilarthoz,Ő mondta hogy ez játék heli és hogy vegyek egy 450-est.Mondom most vettem meg nekem még ez is komoly,de végül annyit küszködtem a koaxal hogy lecseréltem.Copterx 450 se v2.Egy modellezőtől vettem,nem nagyon segített utána miután megvettem tőle,hogy mi mire való ,meg mit hogyan kell,ezért ide a fórumra irogattam.Sok ember segített,így végül a lebegést is megtanultam vele.Mint kezdő aki életében nem irányított komolyabb helit,szerintem elég sokat fejlődtem rövid idő alatt,hála a fórumnak.Mivel sok örömem volt benne,és csak jó tapasztalatom volt van a dologban ezért beleszerettem:)Most már tudom menyibe kerül egy modellezés,mivel jár.A 450-est eladtam mert jobbat akartam,akarok.Beruháztam egy dx6i távra is,és ha minden jól megy akkor hamarosan egy 500-as trexre.
Spektrum dx6i
TT Mini Titan e325 se

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Honnan?
« Válasz #4 Dátum: 2011. Október 25. - 21:47:37 »
Nagyon hosszú az út a vezetékes, bowdenes wartburgtól az rc repülőkig. Meg eltelt közte egy kis idő. ;D
Három éve fertőztek meg a HDS-team drifterei egy rendezvényen. Ott gurult el a gyógyszer. Majd multikban vásárolt játékautók fullra tuningolása, míg szét nem estek.
Aztán az első modellautók, on-road, off-road, helikopter, most pedig repülők. Ez utóbbi jön be a legjobban.
A csapatunk kemény magja két fő. A fiam meg én. ;D

Nem elérhető smithbandi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 658
  • Lakhely:B.A.Z.-Tarcal
Re:Honnan?
« Válasz #5 Dátum: 2011. November 09. - 08:23:24 »
Várjuk ki honnan,hogyan ismerekedett meg a modellezés örömeivel..
Spektrum dx6i
TT Mini Titan e325 se

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Honnan?
« Válasz #6 Dátum: 2011. November 09. - 15:11:35 »
Sziasztok

Nálam ez a fertőzés mát igen korán 5-6 éves koromban beállt...
Az unokatestvérem modellezet még az MHSZ-es időkben, hozzá kell tenni igen eredményesen. Sajnos mi leköltöztünk BP-ről vidékre és ezen a környéken az új környezeteben nem jutottam el ilyen körökbe.

A régi motoros BP-iek talán még emlékeznek is az unoka bátyámra. Bár ő már jó ideje nem foglalkozik ezzel.

Szóval a gyerek koromból kimaradt ez a szerelem sajnos. Aztán megnősültem, elváltam és megint lett szabad időm. Aztán plusz munka, egy kis megtakarított pénz...
El kelle verni úgyhogy ez mellett döntöttem.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Honnan?
« Válasz #7 Dátum: 2011. November 09. - 18:28:51 »
1956-58 ban alakult az elsö uttörö repülömodellezö kör, elsök közt jelentkezem  és azóta is modelleztem (egy-két év kihagyással) tehát több mint 50 év után ideje lazitani és letenni a lantot. Ezelött 1 évvel még aktivan modelleztem de most ugy érzem hogy ideje átadni a helyet a fiatalabb generációnak. A forumokon szerettem volna átadni 1-2 tapasztalatot de sokszor leszurás volt a válasz tehát szép csendesen nyugdijazom magam a forumokban is. Azért 50+ év modellezés sok boldog órát szerzett nekem.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Honnan?
« Válasz #8 Dátum: 2011. November 09. - 18:41:35 »
Péter
Szerintem nem jól gondolod! Ezt nem lehet abba hagyni... Max szüneteltetni..
Kérdezd meg Efendi barátomat. Ő is az MHSZ-es időkben kezdte aztán hosszú kihagyás és most megint elkezdte. És sokszor és is az ő lelkesedéséből merítek...

Az meg, hogy mit mondanak a nagypofájú magukat Rokefellernek képzelő suttyók kit érdekel !

A tapasztalat minden elmélkedésél többet ér !
Szóval ne foglalkozz senkivel. Aki nem úgy áll hozzá nem kell vele foglalkozni.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető motyi96

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1034
Re:Honnan?
« Válasz #9 Dátum: 2011. November 09. - 19:40:23 »
Én azthiszem karácsonyra kaptam kisebb koromban egy kis egyszerű rc autót, akkor tetszett meg nagyon a modellezés...
Utána Debrecenben egy modellboltban vettünk egy kis 2 csatornás állítólag törhetetlen hungarocellből készült (nekem sikerült eltörni :D) kis repcsit, itt fertőzött meg. Ezután volt egy kis szünet, és utána egy német használtcikk kereskedésben találtunk egy 5 csatornás E-fly távot, LP5DSM a neve, még most is megvan. Utánanéztem, mire is jó, és itt fertőzött meg teljesen a helikopteres modellezés. Előtte német használtcikkeseknél volt még néhány autómodell (már igazi modellautók voltak (Tamiya stb)), de ezeken hamar túladtam, a helizés jött be a legjobban. Ezután kezdőgépnek vettem egy Honey Bee King 3-mat tavaly tavasszal, ezután pedig a mostani CopterX-et idén. És most itt tartok. ;D
CopterX 450 SE V2
Rabbit FC Quad
Egy halom repülő
TURNIGY 9X + FrSky

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:Honnan?
« Válasz #10 Dátum: 2011. November 09. - 19:40:38 »
 Soha ne hagyd abba, max másra is szakíts időt. A fiatalok segítése - jó tanácsokkal - mindig férjen bele az idődbe. Bár ez látszólag el pazarolt idő, de nem így van PL:Idézet:
„A mai fiatalokról...

Mit hallunk ma nap mint nap a fiatalokról? Például efféle kiábrándult nyilatkozatokat:
1.Fiatalságunk [...] rosszul nevelt, fittyet hány a tekintélyre és semmiféle tiszteletet nem tanúsít az idősek iránt. Manapság fiaink [...] nem állnak fel, amikor a helyiségbe belép egy idős ember, feleselnek a szüleikkel és fecsegnek ahelyett, hogy dolgoznának. Egyszerűen kiállhatatlanok.?
2.Nem táplálok többé semmiféle reményt országunk jövőjét illetően, ha holnap a mai fiatalság kerül hatalomra, mert ez a fiatalság kibírhatatlan, nem ismer mértéket, egyszerűen rettenetes.?
3.A világ válságos helyzetbe került. A gyermekek nem hallgatnak többé a szüleikre. Nem lehet messze a világ vége.?
4.A fiatalság velejéig romlott. A fiatalok elvetemültek és semmirekellők. Sohasem lesznek olyanok, mint a régi idők fiatalsága. A mai fiatalok nem lesznek képesek megőrizni kultúránkat.?


Mintha a legfrissebb újságcikket olvasnánk. Azonban az első idézet Szókratésztől való (Kr.e. 470-399), a második Hésziodosztól (Kr.e. VII. sz. első fele), a harmadik egy egyiptomi szerzetestől (2000 éve), az utolsó pedig több mint 3000 éves, Babilon romjai között találták egy égetett agyagtáblán.

J. M. Petitclerc, szalézi pap, fiatalok evangelizációjáról szóló könyvéből
(Keszeli Sándor jegyzetéből)

Tehát sose adjuk fel.
Egyébként én 58 ban születtem így igényt tartok a segítségre.  8)

Nem elérhető Richy

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Honnan?
« Válasz #11 Dátum: 2011. November 10. - 12:16:52 »
Soha ne hagyd abba, max másra is szakíts időt. A fiatalok segítése - jó tanácsokkal - mindig férjen bele az idődbe. Bár ez látszólag el pazarolt idő, de nem így van PL:Idézet:
„A mai fiatalokról...

Mit hallunk ma nap mint nap a fiatalokról? Például efféle kiábrándult nyilatkozatokat:
1.Fiatalságunk [...] rosszul nevelt, fittyet hány a tekintélyre és semmiféle tiszteletet nem tanúsít az idősek iránt. Manapság fiaink [...] nem állnak fel, amikor a helyiségbe belép egy idős ember, feleselnek a szüleikkel és fecsegnek ahelyett, hogy dolgoznának. Egyszerűen kiállhatatlanok.?
2.Nem táplálok többé semmiféle reményt országunk jövőjét illetően, ha holnap a mai fiatalság kerül hatalomra, mert ez a fiatalság kibírhatatlan, nem ismer mértéket, egyszerűen rettenetes.?
3.A világ válságos helyzetbe került. A gyermekek nem hallgatnak többé a szüleikre. Nem lehet messze a világ vége.?
4.A fiatalság velejéig romlott. A fiatalok elvetemültek és semmirekellők. Sohasem lesznek olyanok, mint a régi idők fiatalsága. A mai fiatalok nem lesznek képesek megőrizni kultúránkat.?


Mintha a legfrissebb újságcikket olvasnánk. Azonban az első idézet Szókratésztől való (Kr.e. 470-399), a második Hésziodosztól (Kr.e. VII. sz. első fele), a harmadik egy egyiptomi szerzetestől (2000 éve), az utolsó pedig több mint 3000 éves, Babilon romjai között találták egy égetett agyagtáblán.

J. M. Petitclerc, szalézi pap, fiatalok evangelizációjáról szóló könyvéből
(Keszeli Sándor jegyzetéből)

Tehát sose adjuk fel.
Egyébként én 58 ban születtem így igényt tartok a segítségre.  8)


Én 83-as születésű vagyok és szerintem az én korosztályom még értékeli a régi dolgokat, hagyományokat, tudja mi az a tisztelet és meg is adják. Legalább is magamból kiindulva a mai tinédzserek förtelmesek, pofátlanok, szava hihetetlenek stb.. . Én még a mai napig felnézek a "nagyokra" 2 okból, mert 165cm vagyok :D és mert tisztelem őket, a tapasztaltabbaktól csak tanulni lehet, és igen is legyen építő vagy romboló kritika, de kritika. Nem hiába mondják, hogy az okos ember a saját hibájából tanul a hülye meg még más hibájából sem.

üdv: Richy
Szőrös hörcsög szörpöt szörcsög, s rátörnek a hörcsög görcsök.
Hogy ne járj úgy mint a hörcsög, igyál inkább pezsgős fröccsöt.

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Honnan?
« Válasz #12 Dátum: 2011. November 10. - 20:51:22 »
Tulajdonképpen ugy kezdödött hogy tizen-1-2 éves koromban egy Májuselseji felvonuláson láttem egy pér nálam idösebb  srávot repülömodellekkel felvonulni, utánuk futottam, repitettek és én nagyon boldog voltan ha kézbe vehettem egy modellt és vissza vihettem a tulajdonossának.
Pár év mulva indult az uttörö szakkör ami nélkülem el sem indulhatott volna ;D

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Honnan?
« Válasz #13 Dátum: 2018. December 02. - 13:30:03 »
10 - év körüli lehettem mikor a szüleimmel elmentünk egy családhoz újszülött látogatóba. Ott láttam először modell repülőket. "Körrepülők voltak" Megbeszéltünk egy időpontot- pontosabban a faterom, és láthattam repülés közben is. Sztem itt kezdődött.
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr