Rc modell repülőgépek > Elektromotoros repülés

WACO 30E a HK-től

<< < (2/5) > >>

kalazoli:
Letöltöttem az oldalról az építési útmutatót, ami kissé elnagyolt, kissé sötét képek
voltak, de aki már épített gépet, az vígan elboldogul vele, egy kezdő nem biztos.

Az kormányfelületek mozgását szövet zsanérok biztosítják, melyek helyét már bevágták.
Az első hibát a vízszintes csillapítónál észleltem, ahol a két kormánylapot összefogó acélszál
pontosan beleesett a két belső zsanérba. vagy elvágom az acélszálat rövidebbre, vagy
áthelyezem a zsanérokat. Én az utóbbit választottam.

kalazoli:
A függőleges vezérsíknál is volt egy apróbb hiba, a felső zsanér helyét kissé félre vágták.
A szárnyba beépítettem a csűrő szervókat, melyek 9 g-os egyszerű szervók.
Az alsó és felső szárny távtartóinak felfogató füleit egyenlőre csak szárazon raktam be a helyükre,
mivel azok pontos helyzetét csak később állítottam be, amikor a szárnyak már a törzsre voltak szerelve.
A szervók jól illeszkedtek a helyükre, kormányfelületeket mozgató a rudazatokat egyszerűen lehetett
felszerelni.



kalazoli:
A különböző alkatrészek helyeit a fóliázott felületeken és ahol lehet én nem késsel
vágom ki, hanem forrasztópáka vékony hegyével olvasztom ki. Sokkal szebben és
pontosabban lehet vele dolgozni.
A törzsön is igy oldottam meg a főtartók, tájolócsapok és kábelek helyét.
A felső főtartó egy 12/10-es alucső, az alsó szárnyé egy 6-os üvegrúd, valamint
4/2-es széncsőből vannak a tájolórudak, amiket nekünk kell beragasztani.



kalazoli:
A szárnyakat felraktam a helyükre, valamint felcsavaroztam a csonkokra
a szárny távtartókat.



kalazoli:
Az összeszerelt gépen ezután állítottam be a szárnyak megfelelő helyzetét, mivel ha már
előre beragasztottam volna az összekötő csonkjait, akkor elcsavartam volna a szárnyakat,
valamint a szárnyak egymáshoz való távolságát sem tudtam volna beállítani egyformára.

A vízszintes csillapító felületét 0o-ba állítottam, majd megmértem a szárnyak állásszögét
a szárnytőben és a még be nem ragasztott csonkok a szárnyba történő ki-be mozgatásával
 a szárnyvégeken is szárnytőnek megfelelő állásszöget állítottam be.

A beállítás után pillanatragasztóval ideiglenesen rögzítettem a csonkokat a szárnyakban, majd
 szétszereltem a szárnyakat és véglegesen is megerősítettem a ragasztást. Majd újra jött az
összeszerelést.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése