Egyéb > Biztonsági előírások, szabályok!

Felelősségbiztosítás pilóta nélküli légijárművekre!!!

<< < (2/2)

wagzo:
Ez a személy ki lenne?

Az edzéseket be kell jelenteni az MMSZ irodának e-mailben (mmsz@modellsport.hu), vagy
faxon (1-221-4071), megadva a tréning helyét, időpontját és a lebonyolításért felelős MMSZ tag
nevét. A versenyeket és a tréningeket is az MMSZ "Biztonsági Szabályzat"-nak megfelelően
kell lebonyolítani (www.modellsport.hu/szabalyzatok/biztonsagi.pdf).

armonmiki:
Ha mi ketten kimegyünk repiteni vagy többen és MMSZ tagok vagyunk akkor akár melyikőnk lehet aki elküldi az e-mailt amiben a résztvevőket felsorolja. De mehetek egy segítővel is egyedül MMSZ tagként. például Ilike elkísér seítőként és a start előtt elküldöm az e-mailt.

Andor azt mondta mindegy ki jelenti be a repítést.

wagzo:

--- Idézetet írta: armonmiki - 2017. Január 03. - 22:13:26 ---Ha mi ketten kimegyünk repiteni vagy többen és MMSZ tagok vagyunk akkor akár melyikőnk lehet aki elküldi az e-mailt amiben a résztvevőket felsorolja. De mehetek egy segítővel is egyedül MMSZ tagként. például Ilike elkísér seítőként és a start előtt elküldöm az e-mailt.

Andor azt mondta mindegy ki jelenti be a repítést.

--- Idézet vége ---

Kicsit kekeckedjek már! :)

Az én értelmezésemben ez azt jelenti, hogy MMSZ tag egyedül nem tarthat edzést, magyarul egyedül nem reptethet, illetve igen, de akkor a biztosítás nem érvényes.
Ennyi.

armonmiki:
Megnéztem újra. Én nem találtam ilyen kötelezően betartandó részt. Az új tervezetben segítőről olvastam akinek nem szükséges modellezőnek sem lenni csak a rábízott feladatot kell elvégezni. Az MMSZ szabályban meg azt olvastam, hogy nem javasolt egyedül.

De van megoldás.  ;) Felhívsz például engem és bejelented azt hogy veled ott vagyok ha ez valóban kötelező.

A biztosítás meg lehet, hogy más miatt nem fizet mivel elég sok betarthatatlan feltétel van az új tervezetben.

Én most félóránként kapok e-mail-eket, mert megkaptam az MMSZ javaslattervezetét és ahogy folyamatosan véleményezik a kollégák úgy jönnek az e-mailek.

A fő célkitűzés, hogy a tervezetben legyen egy kivétel ahogy ezt az amerikai szabályozásban is elkövették és ezzel ebből a törvényből kivennék teljesen a hobbi célú modellezést és egy betartható szabályozást alkotnának ránk. A súlyhatárt 12 kg ban határozták meg az USA-ban. Itt most a 7 kg vagy a 12 kg on variálnak a javaslatban. De a lényeg, hogy a rendeletben kivétel lenne az MMSZ alá tartozó modellezői csoport.

Én úgy tervezem, hogy az MMSZ 5000 Ft/év tagsággal oldom meg a biztosítás kérdést, mert azért azt még is  a legkedvezőbbnek gondolom és egy országos szervezet tagsága lehet, hogy hatásosabb egy ellenőrzés esetén.

armonmiki:
Persze ettől még lehetek akár több klub vagy szakosztály tagja is.  :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése