Hajómodellezés > Vitorlás hajók

Schooner Irene (150cm) építgetése

<< < (2/5) > >>

borazslo:

BK_Attis:
Ez is szép! ;)
Na de ez már a saját! :)

borazslo:
Szóval miután beszélgettem az Alvin-Plasto-os Csányi Erikával megvettem életem első vödör epoxy-ját.

* SR 8500 hajóminősített epoxi lamináló gyanta 1kg + SD 8605 0,35kg
* HDK-H-15 tixotropizáló adalék (Aerosil) epoxihoz és vinilészterhez (1liter/50gr)
* Epoxi hígító PMXIP 235 1dl
A terv:

* Az élek és rések mentén sűrű epoxyval stabilizálom a szerkezetet.
* Aztán kívül-belül kap egy vékony réteg higított epoxyt, hogy jól bemehessen a fa pórusaiba.

* Majd normál epoxyval kap egy rendes réteget és azt talán elég is. (Előtte persze visszacsiszolom érdesre. Meg az orra lehet, hogy kap egy adag üvegpárnát is.
És akkor nekikezdtem.

* Életem legelső főzete jól sikerült. Kicsit híg lett. Működött, de nem lett szép. Ahogy az első kép jobb oldalán látszik.
* A második főzetet odaégettem. Egyik pillanatról a másikra forró lett, gőzölgöt, és égetett. Második képen. Szerencsére nekem sem lett bajom.
* Visszatértem a figyelemhez, és a harmadik, picike főzetem, remekül sikerült és gél szerűbb is volt. Ahogy az első kép bal oldalán látszik.


BK_Attis:
Szia!

Nagy érdeklődéssel várom a folytatást! ;)
Én is ismerkednék szívesen műgyantával. :)

borazslo:
Egy szép nyár után, újra Miskolcon, újra munkában, újra a hajóval.

A leendő tőkesúlyt tartó/rögzítő dobozt készítettem el. Belül vastagon ki van kenve epoxy-val. A tervek szerint üvegpaplant/szalagot is kellene használni. Gondolom azért, hogy az olykor mozgó tőkesúly ne sérthesse fel a fát. Hát én ezt kihagytam. De azért jól kikentem.

A doboz helyét kivágni nem volt egyszerű még a dremel készlettel sem. Szűk helyek, ügyetlen kezek, stb. De legyőztem. Beraktam. Jól kikentem. Most szárad.



Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése