Szerző Téma: Antik verseny látogatás  (Megtekintve 501 alkalommal)

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Antik verseny látogatás
« Dátum: 2018. Szeptember 23. - 22:02:43 »
A múlt vasárnap szeptember 16.-án volt Nagykátán  az Asbóth Oszkár Modellező Klub rendezésében a Varsányi Rezső Emlékverseny,  ahol több kategóriában antik repülőmodellek versenyeztek.  Már év elején elterveztük Petró Tibi barátommal, hogy ellátogatunk egy vitorlázó repülőmodell versenyre. (F3J, F5J volt a terv) De végül az időzítés úgy sikerült, hogy az antikos versenyt tudtuk beütemezni. És ez talán színesebb is volt. A szabály, hogy 1951 előtti tervrajzok alapján épített modell versenyezhet. Régebben kizárólag a terveken szereplő anyagok felhasználásával kellett a modellt megépíteni. Korszerű anyagok (műgyanták, üveg, szén, műanyag bevonó anyagok stb) használata nem volt engedélyezve. Az új nemzetközi szabályok némi enyhítést hoztak. Bevonáshoz már lehet modern anyagokat is használni. Ha majd a fotókat megnézitek talán elnézitek nekem azt a kijelentésem, hogy az antikosok a repülőmodellezés királyai. ( a termik repülésben meg nekem az F3J, F5J a király)  Nagyon sok precízen megépített modellt láthattunk. Nem rossz dolog a habrepülő, nekem is van, olcsó gyakorló modellnek nagyon jó, de itt nem láttam egyet sem.  A versenyzők vitorlázó, elektromos vitorlázó, és motoros modellekkel repültek. Érdekesség volt nekem a vitorlázók gumis startja. Régen 30m gumi és 100 m zsinór volt a start eszköz. Nekem is ilyen van. Most 20 m gumi és 80 m zsinór a szabály. De amit itt használtak, valami pirelli gumit ami kb ceruza vastag cső volt, 140 m-re lehet nyújtani. (a régi nekem 2x-esére nyúlik csak)
 Szép napsütéses idő volt. Versenyen kívül volt egy F5J és egy F5J 400 kategóriájú modell is a levegőben. A nagyobb madártól szinte hihetetlen termikelést láttunk. Kb 5 méter magasan vagy 6-7 percig tekert a szinte nulla emelésben, majd centiről centire emelkedve végül felkapaszkodott. A nap folyamán ezt többször elő adta a kolléga. Nekem öröm volt, hogy versenyzői múltamból több régi ismerőssel is találkozhattam, de sok új arc is volt és minden korosztályból.  Talán a fotók kedvet csinálnak másnak is hasonló kiránduláshoz jövőre.









További képek: https://rcpilot.hu/gall/rendezvenyek_bemutatok_versenyek/2337/20180922235829/antik_verseny_nagykata.html?p=1




"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19627
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Antik verseny látogatás
« Válasz #1 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 16:55:08 »
Szia Miki!

Nagyon szép gépek! ;)
Jövőre lehet ellátogatunk majd mi is. :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:Antik verseny látogatás
« Válasz #2 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 23:53:18 »
Szia Attila!

Biztos nem bánjátok meg.



Én most nem is fotóztam minden modellt.
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804