Szerző Téma: Nándi Extra.  (Megtekintve 2367 alkalommal)

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Nándi Extra.
« Dátum: 2010. Január 26. - 14:40:03 »
Szevasztok!

A 24-ei teremrepülés során pár startra kaptam egy ilyen gépet,nagyon jó volt,és nagyon bejött igy hát tegnap rendeltem magamnak egyet a   

www.szanmodell.hu  -rol.

A gép 6500ft-os áron volt és a szettben kaptam futómüvet,8szál karbon rugad,tolórudakat,kormányemelőket,tehát mindent az elektronikán kivül.

A hétvégén valószinüleg összerakom és berepülöm,majd teszek fel képeket.

Üdv.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19627
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Nándi Extra.
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 27. - 20:36:47 »
További fejlemények?  ??? ??? ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Re:Nándi Extra.
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 31. - 14:41:39 »


Igy áll most a gép....beszervózva,motorra várunk >:(
Ha minden kész és be is repültem irok rolla ide egy cikket ;)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19627
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Nándi Extra.
« Válasz #3 Dátum: 2010. Január 31. - 21:55:06 »
Pofás kis gép!
Gondolom az anyaga ennek is epp?
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Re:Nándi Extra.
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 01. - 12:36:44 »
Pofás kis gép!
Gondolom az anyaga ennek is epp?

Igen a törzs és a szárny Epp ,a vezérsíkok pedig 6mm depronbol vannak.

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Re:Nándi Extra.
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 04. - 18:58:02 »
Még egy naaap és -----------------> BEREPÜÜLÉÉÉSS ;D ;D

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19627
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Nándi Extra.
« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 05. - 18:40:14 »
Még egy naaap és -----------------> BEREPÜÜLÉÉÉSS ;D ;D

Ez a nap volt az!  ;)
De igazán látszott rajta nem szereti a szelet, mert  tipikus terem gép.  ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Re:Nándi Extra.
« Válasz #7 Dátum: 2010. Február 05. - 18:45:41 »
Igy van Attis,nem igazán szélgép ;D De a többi géphez képest sokkal fürgébb és érzékenyebb. :)

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Re:Nándi Extra.
« Válasz #8 Dátum: 2010. Február 13. - 13:11:37 »
Tegnap nagyon sokat repültem a géppel,az időjárás engedte,szuper volt,és amit igértem a leirást is elkészitettem:

Extra 300 V2

A modell méretei: fesztáv 900mm, hossz 880mm, repüléskész (az enyémnek) starttömege 280g,de ez változhat a fedélzeti berendezések konfigurációjátol függően. A törzs és a szárny anyaga Epp hab, a vizszintes és függőleges vezérsik anyaga 6mm-es depron.Az alkatrészeket CNC-habvágó segitségével állitják elő.A kivágott darabokat festetlenül kapjuk.Az összeállitás során igy lehetőséget kapunk,saját izlésünk szerint dekorálni a gépet.A készlet tartalmazza továbbá a szárny és a törzs merevitésére szolgáló szénrudakat.Ezek felhasználásával meglepően merev konstrukciót kapunk.A csomagban vannak kormányemelők,zsanérok a magassági ill. oldalkormányhoz,mivel a szárny anyagában van elvéknyitva igy ehhez nemszükséges a zsanérozás.A zacskóba találunk még különféle réteges lemez  darabokat.balsa fa és müanyag lapocskákat a kormányok megerősitéséhez és a futó beszereléséhez.Valamint kapunk egy acélszálbol hajlitott futóművet is,amihez persze kereket nem kapunk,és egy farokcsuszót.

Összeszerelés: A művelethez fém vonalzót,és teljesen uj szikét használtam  habdarabok kiforditásának elkerülése miatt.Az összeállitáshoz ragasztópisztolyt és epoxygyantát használtam.
A vágásokba beleragasztottam a szénrudakat,ügyelve az alkatrészek egyenességére,ezt utólag már NEM lehet helyrehozni.A két szárnyfelet összeragasztottam majd alul és felül is beragasztottam 1-1 szénszálat,igy jó merev lett.Majd a repülőgék orrát felhajlitva(az utmutató szerint) betoltam a szárnyat a helyére.Beragasztkttam a különböző erősítéseket a futómühöz,illetve a mellékelt motortartót is a helyére ragasztottam.A törzs végére felragasztottam a vezérsikokat,valamint a magassági kormány közepébe is beragasztottam az oda való kis balsalecet. A magassági kormányt a készlethez kapott ragasztószallaggal zsanéroztam,az oldalkormányt szintén a készlethez kapott 3db müanyag zsanérral zsanéroztam.Ezzel a modellem fő darabjai el is készültek.

Végszerelés: Következett az elektronika elhelyezése a gépben.A meghajtásrol egy Hextronik 24grammos 1500Kv-s kefenélküli motor gondoskodik,amely egy gws 8x4-es légcsavart forgat.Itt megjegyzem,hogy szerencsére a többi gyártó által favorizált 400as kefés motort,ami semmire sem való,nem tukmálják ránk,ezáltal a modell ára is csökken.A motor szabályozásárol egy 25Amperes TowerPro szabályzó gondoskodik.A gép mozgatását 2db TowerPro sg90mikroszervó,és a magassági kormányon egy digitális 7.5 grammos szervó teljesiti.A vevő egy Graupner r700,tudom indoor gépbe nem ez a leg megfelelőbb vevő,de csak ezvolt kéznél.Végül az áram ellátásrol egy 460Mah-es 3S  11.1V-os akkumlátor gondoskodik.Az elektronika elhelyezése a törzsön tépőzárakkal történt.Az oldalkormány és a magassági szervó vezetékeit megkellett hosszabitanom,mivel a gyári ajánlás szerint a törzs hátuljába helyeztem őket.A sulypont a gyártó szerint a szárnytőnél mérve 60mm,3D-hez pedig 80mm.Figyelem! A gyártó a gépet max 450g  felszálló sullyal szabad megépiteni.

Repités:A gép nagyon könnyen és jól kezelhető,akár egy kezdő kezébe is adható,nagyon szépen lóg,kezes gép.Csak ajánlani tudom bárkinek.

bicskeyd

  • Vendég
Re:Nándi Extra.
« Válasz #9 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 15:59:17 »
Üdv! Ezek szerint nekem még az 1. generációs extrám van mert ott nem lehetett elölről becsúsztatni a szárnyat hanem a helyére tolva kellett összeragasztani a két felet. Meg mintha az oldalkormányom is másabb lenne,nekem volt hozzá kerék.
Én nem spóroltam a grammokkal ezért kb 600gr lett akkuval, van mikor 2200mah-s 3cellával is megy de állt. 1500mah 3cellával szoktam kergetni.
ezzel a mocival http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6247&Product_Name=hexTronik_DT750_Brushless_Outrunner_750kv és 11×7-es csavarral.
néhány kép a kezdetekről http://picasaweb.google.com/davidbicskey/WingDragonExtra330Sikloernyo#
és a mostanról http://picasaweb.google.com/davidbicskey/Mindenfele#
a képek persze ömlesztve vannak mindennel de szerintem felismeritek miröl is van szó ;D

Nem elérhető krisz-O

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 617
Re:Nándi Extra.
« Válasz #10 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 19:56:49 »
Üdv! Ezek szerint nekem még az 1. generációs extrám van mert ott nem lehetett elölről becsúsztatni a szárnyat hanem a helyére tolva kellett összeragasztani a két felet. Meg mintha az oldalkormányom is másabb lenne,nekem volt hozzá kerék.
Én nem spóroltam a grammokkal ezért kb 600gr lett akkuval, van mikor 2200mah-s 3cellával is megy de állt. 1500mah 3cellával szoktam kergetni.
ezzel a mocival http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6247&Product_Name=hexTronik_DT750_Brushless_Outrunner_750kv és 11×7-es csavarral.
néhány kép a kezdetekről http://picasaweb.google.com/davidbicskey/WingDragonExtra330Sikloernyo#
és a mostanról http://picasaweb.google.com/davidbicskey/Mindenfele#
a képek persze ömlesztve vannak mindennel de szerintem felismeritek miröl is van szó ;D

Én saját kezüleg módositottam kicsit az oldal kormányt, kerekeket énsem kaptam hozzá.