Szerző Téma: RC a víz alatt  (Megtekintve 1217 alkalommal)

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
RC a víz alatt
« Dátum: 2018. Április 23. - 21:26:22 »
Hali. Valaki tud segíteni abban, hogy pl.két-három méteres (édesvizi /bányató) vízben hogy lehet RC irányítást létrehozni.?
Először is talán egy kamera vezérlése, ki-be kapcsolása lenne a cél. Talán egyszer egy vízalatti jármű is készülhetne.
Annyit tudok , hogy csak az alacsonyabb freki  működik a víz alatt , de konkrétan hogy lehet pl.:az antennát kivitelezni--mi a várható hatótáv stb.
 Kinek van valami tapasztalata ezzel a témával ??

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19628
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:RC a víz alatt
« Válasz #1 Dátum: 2018. Április 25. - 20:59:33 »
Szia Pityu!

Ez nem egy egyszerű projekt lesz....  ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:RC a víz alatt
« Válasz #2 Dátum: 2018. Április 26. - 20:49:51 »
Hali. Ha egyszerű lenne, nem is érdekelne.Kevés infóm van a víz alatti irányításról- ez a gyenge lác szem. Tudnák csinálni etető hajót beépített radarral- kisugárzott monitorozással, van halradarom , vízalatti kamerám kábeles  monitorral- de egy "élő közvetités a horgászandó területről nagy dolog lenne.Volt csónakom kettő is de a szállitás vízre kipakolás stb sok macera volt ezért túladtam rajtuk.
Az alap ötlet onnan van, hogy a legutóbbi két horgászat alatt négy botból mindig csak egyen voltak kapások. 1-2 méteren múlt a fogós és haltalan felszerelés     NNNNNNaaa ezt szeretném látni miért !!!!!!!!!!!!!!!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19628
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:RC a víz alatt
« Válasz #3 Dátum: 2018. Április 26. - 20:52:03 »
Szia Pisti!

Értem, erre Én is kíváncsi lennék! ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:RC a víz alatt
« Válasz #4 Dátum: 2018. Április 26. - 21:31:08 »
Szia. A sajón felejtős, mert kicsi alátás távolság. Csak a tiszta sóderes tavakon lenne jó még azokon is "opálos" a víz.
 Nem élethű submarin  lenne a cél torpedókkal, mint ismersz nem vagyok makettező. Már azt is kidolgoztam hogy lehetne jelvesztés esetén feldurrantott lufi betéttel kiemelni a motyót.STB. Ha nem lesz infó csinálok egy víz alatti szerkentyűt ami  a hatótávot be tudja mérni. (Jó erős fonott zsinór kamera -led -vevő -stb )( van egy angliában dolgozó ismerősöm aki víz alatti dőlő bója alá kamerát csinált és rögzít videókat -ki is sugározza neki a jelet a partra ----- de mindezt kábellel a boja tetején----- Na kábelt nem akarok.
 A másik alternatíva hogy van egy nagyobb etetőhajó amiből lelóg egy kamera  fel le állíthatóan csörlővel. Így a távirányítás és a kisugárzás (videó)nem lenne gond , és még egy bóját is le tudna tenni.
Gondolkodok -tehát vagyok -szól az írás.

Nem elérhető kalazoli

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1088
Re:RC a víz alatt
« Válasz #5 Dátum: 2018. Április 27. - 09:58:52 »
Szia Pisti!

Nem tudom, ezt milyen záros határidőn belül szeretnéd megcsinálni.
Mi megyünk ki november elején Frierischafenbe a modellkiállításra és
ott tengeralattjárókat is bemutatnak.
Lesz velünk két kint élő, németül jól beszélő modellező is, akik tudnának
segíteni, megérdeklődni a technikai dolgokat a gyártóktól.
Ha érdekel és jössz a Sajóőrösi találkozóra, bővebben beszélhetünk róla.
Üdv.  Kalanovics Zoltán
70/618-5008
Kazincbarcika

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:RC a víz alatt
« Válasz #6 Dátum: 2018. Április 27. - 18:19:41 »
Hali.Köszi az infót, bár addigra szeretnék egy alap dolgot összehozni. De biztos lesz pár dolog ami a finomításhoz nagyon jól jöhet.
Előbányásztam a Graupner MC-15 ös 35MHz adómat és tuti hogy van hozzá vevő is .Ezekkel és egy izmos FET vezérlővel megcsinálok egy power LED vezérlést és az egyik barátom segítségével  csinálok egy hatótáv próbát. Távolság és a hozzá tartozó vízoszlop.
 Ha végképp balhés a buli megoldom úgy , hogy vezetékes összeköttetés egy felső úszóval.Így az élőkép (FPV) kisugárzása is egyszerűbb lenne.

 Na egyenlőre ennyit a tervekről, még gyűjtöm az infót mik a sarkalatos pontok.