Szerző Téma: A Falke 30. éve  (Megtekintve 1212 alkalommal)

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
A Falke 30. éve
« Dátum: 2020. Március 23. - 10:23:28 »
A Falke 30. éve
A  páciens egy igazi sólyom, ami évek óta szárnyaszegetten hever a padon.
Ez volt az első sajátépítésű nagy modellem. Sok élményt okozott üzemképes állapotában, de az eredeti tervrajz szerinti változatban soha nem repült. 1989-ben az NDK-ban dolgoztam 30 hónapig és ott vásároltam először egy Pionír nevű 110 cm fesztávolságú A 2 –es modellt ami legalább 25 alkalommal sérült és a javítások alkalmával egyre tökéletesebb lett. Ma ez már üzemképesen pihen és várja a következő startot. Ezután a modell után tetszett meg a 2020mm fesztávú F 1 A  Falke. Az építőcsomagban volt egy halom anyag, amit a rajzok alapján kifaragtam. Akkor még nem lézerrel készültek ezek.
 A modell építése félkész állapotánál megrekedt miután megszületett a kislányom.
Néhány év múlva a kazincbarcikai modellezőkkel megismerkedve Benyó Zolitól kaptam egy kis kétkormányos vitorlázó modellt, amibe az akkori egyszerű négycsatornás rádiómat beépítettem és ezzel kezdtem igazán el az RC modellezést, de a modellnek kicsi volt a szárnya (110cm) és nehéz is volt a nagy normál méretű szervóktól Ni-Cd akkutól, így a próbák során sérült is. A sérülés javítása egy nagy átalakítással párosult. Meghosszabbítottam a törzset egy horgászbotból mentett csővel és elővettem a Falke szépen megépített szárnyát, ami elég jól illeszkedett az ajándék modell törzsére. A szárnyat csak bevonni kellett és azonnal kész is volt egy egész szimpatikus repülő. A nagyobb szárnyfelület már sokkal könnyebben vitte a rádiós törzs súlyát. Nagyon jól repült. Sokat repítettem, de kezdőként azért sikerült több alkalommal is sérülten haza vinni a repcsit. Volt olyan is, hogy ráléptem véletlenül a törzsre és kettétört.  :)  A szárny is szenvedett néhány törést és kapott egy kis plusz merevítést.
Végül a modell összetört, de a szárny csak a fotón látható mértékben és így  került a polcra sok éve. Talán 1996 ban, amikor egy szép nagy F3J modellre váltottam. (Ebből is vannak még maradványok)
Most miután az egészségügyi helyzet miatt több időt vagyok itthon, takarítás kapcsán a legutóbbi padlástúrán megpillantva a Falke törött szárnyát és a mellette heverő soha be nem fejezett törzsét úgy gondoltam, jó kis lejtő vitorlázó gép lehetne. A mostani pici elektronikák az eredeti törzsbe is elférnének. Főleg azért is érdekes lenne, mert a közelben egy nagyon alkalmasnak ígérkező lejtőt is találtam.
 A kiindulási alap így néz ki.



A vízszintest újra kell építeni.
 :D
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19619
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:A Falke 30. éve
« Válasz #1 Dátum: 2020. Március 23. - 20:03:17 »
Szia Miki!

Nagyon szép darab!  :o :o :o
Jó lesz látni az újra építését és majd a reptetést! ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:A Falke 30. éve
« Válasz #2 Dátum: 2020. Április 03. - 21:17:13 »
Léptem egy kicsit előre. Elkészült a vizszintes. Az eredeti használva volt a szárnyhoz anno, de az teljesen elhasználódott.  :)

Tehát újat kellett csinálni. A bevonás majd a szárny bevonásakor lesz. Gazdálkodni kell a bevonóanyaggal.

"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető kalazoli

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1088
Re:A Falke 30. éve
« Válasz #3 Dátum: 2020. Április 06. - 06:45:33 »
Miki ez az a gép amit Barcikán a várdomb alatt siklattunk télen a hóban?
Üdv.  Kalanovics Zoltán
70/618-5008
Kazincbarcika

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:A Falke 30. éve
« Válasz #4 Dátum: 2020. Április 06. - 13:04:43 »
Igen.  :D

De akkor a normál szervók miatt egy vastag törzsre volt felrakva a szárny.
Az eredeti törzs még soha nem repült. De már azt is szétvágtam, hogy a bowdent be tudjam ragasztani.
Majd csinálok fotókat.
Most ezen kívűl még van két kicsi javítás is más modelleken.
 :)
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804

Nem elérhető kalazoli

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1088
Re:A Falke 30. éve
« Válasz #5 Dátum: 2020. Április 07. - 05:23:59 »
Ezt érdemes újra repképes állapotba hozni, ez a szárny nagyon
jól repül. A profil nevét nem Tudod?
Üdv.  Kalanovics Zoltán
70/618-5008
Kazincbarcika

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:A Falke 30. éve
« Válasz #6 Dátum: 2020. Április 07. - 14:58:01 »
Meg van ennek az eredeti rajza.
A profil  GÖ417 m.ger.Druckseite
Így van leírva a technikai adatokban.
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804