Szerző Téma: HK450TTPRO  (Megtekintve 4171 alkalommal)

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK450TTPRO
« Válasz #30 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:30:50 »
Köszi Laci!
Bogrács partin találkozunk!
  :)
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető tama2000

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK450TTPRO
« Válasz #31 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 20:17:03 »
Sziasztok!

A #26 ;#27; #28 hsz.-ek következményeit folytatnám.
A lapátnyitás problémára a megoldást a kereszttengelynél lévő gumi kicserélése jelentette (azt hiszem).

Összerakás, állítgatás, majd egyszer csak az 1ch-ra dugott szervó megadta magát ismét (#26 hsz), itt még a motor sem volt rádugva. Annyira megszorult, hogy kézzel sem lehetett megmozdítani.
Azt gondoltuk wagzo barátommal, hogy akkor a vevő lehet a ludas, mert már a második szervó megy tönkre ugyanazon a csatornán. Ez egyébként egy Eurgle vevő volt. Beletettünk egy Turnigy vevőt, majd pár nap szünet után belekerült 3db Tower Pro 9g-os szervó.
Imbolygó szintezés (mivel most csináltam először egyedül, elég sokáig tartott) után gondoltam rotor nélkül megnézem menetközben is működik -e minden. A motort felpörgettem, majd kb. 1 perc működés után ~35-45%-os gáznál az 1ch-ra kötött szervó végállásba ugrott, és úgy maradt. Ez ugyan kézzel mozdítható maradt, de többé nem működött. Tehát három szervó ment tönkre az 1ch-ra kötve.
Van valakinek ötlete, mi okozhatja ezt a problémát?

Nem elérhető tama2000

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK450TTPRO
« Válasz #32 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 21:40:01 »
Időközben megmértem a csatornákon a feszültségeket:
1ch: alsó és felső láb között - 0,39v
     alsó és középső - 6,49v
     középső és felső - 6,10

2ch: alsó és felső láb között - 0,28v
     alsó és középső - 6,50v
     középső és felső - 6,22v

6ch: alsó és felső láb között - 0,30v
     alsó és középső - 6,50v
     középső és felső - 6,19v
(felsőnek a levonós oldalt értem)

Nem elérhető tama2000

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK450TTPRO
« Válasz #33 Dátum: 2012. Szeptember 15. - 18:59:45 »
Sziasztok!
Kicseréltem a szabályzót egy régebbire (igazából azt sem tudom milyen, mert egy használt helivel került hozzám).
A földön "kijátszottam" vele egy akksit (motor alapjáraton, szervókat folyamatosan mozgattam), és minden működött rendesen. Bár a szabi ilyen körülmények között is meleg ~40 fokos volt. Vennem kell egy újat!?   :(

Ezek szerint a szabályzó volt a ludas a szervóhalálokért. Ami azért érdekes, mert teljesen új, pár start van csak benne.
Megmértem a szabiból kijövő feszültségeket, és elég érdekes amit tapasztaltam. A mérést úgy csináltam, hogy a szabi csati felém néz, a vezeték elfelé tőlem, és a szálak kilátszó része felül, Itt mértem a két szélső, és a szélsők - középső szálon.
Az új szabin (HobbyKing) a két szélső szálon 5,6v; bal és középsőn 6,5v; jobb és középsőn 0,72v.
Az ismeretlen szabin a két szélső szálon !! 0v !!; bal és középsőn 6v; jobb és középsőn 5,88v.
Megmérné valaki, hogy neki milyen értékeket mutat a szabilya!? Nem tudom mi a normális érték.
Köszönöm

Nem elérhető tama2000

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:HK450TTPRO
« Válasz #34 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 09:40:46 »
Sziasztok!
Egy másik fórumon írták, hogy a szabályzó kivezetésein a feszültség méregetése akár kárt is tehet a szabályzóban, ezért inkább ne méregesse senki!
Ezt én sem tudtam! De ezért jók a fórumok, mindig van kitől tanulni.

Nem elérhető motyi96

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1034
Re:HK450TTPRO
« Válasz #35 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 20:06:09 »
Ha rövidre zárod véletlenül (ami nem nehéz), akkor tényleg tehet kárt benne, egyébként nem. :)
CopterX 450 SE V2
Rabbit FC Quad
Egy halom repülő
TURNIGY 9X + FrSky

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:HK450TTPRO
« Válasz #36 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 02:16:20 »
Sziasztok!
Egy másik fórumon írták, hogy a szabályzó kivezetésein a feszültség méregetése akár kárt is tehet a szabályzóban, ezért inkább ne méregesse senki!
Ezt én sem tudtam! De ezért jók a fórumok, mindig van kitől tanulni.




Tisztelettel Üdvözöllek Tama !

Én szerintem nem érdemes méregetni sem az ismeretlen sem a hobbykinges szabályzókat !!!
Én   hobbykinges  SS seriás - fekete narancssárga - 50/65 A - es szabályzóval repkedtem két évig / köszönet érte   Szpisják Petinek ! /  - és  mindig volt egy kis melegedése áltó helyzetében is , de sohasem hagyott cserben !!!!!
Most vettem  egy Align 450Mx  motort ( megérdemelte a copterx450 SE V2
m  :)    )   ;  és bár szerintem még ezt is elbírta volna, de úgy voltam vele miért ne érdemel ebből is egy újat , így kapott egy HobWing Platinum 40A szabályzót !!  Mivel  én az 550-s gépemen is ennek a 80A -  s nagytestvérét  használom  -  eddigi nagy megeléledésem közepette , így neked is azt tanácsolom , hogy egy ilyet  nyugodtan vegyél  , kapható hozzá lcd kijelzős programozó is amivel gyerekjáték a paramétereket beállítani !

Én innen vettem és bár most backorderes , az árát bőven megèri mèg postaköltsèggel együtt is , mivel igen kis súlyú lesz a csomag - mèg akkor is ha  program boxot is kérsz mellé  !!
Íme a linkek :

http://www.rc711.com/shop/hobbywing-platinum-40apro-programmable-brushless-esc-connectors-p-3394.html?currency=HUF

http://www.rc711.com/shop/hobbywing-advanced-professional-lcd-program-box-p-3366.html


Üdvözlettel : szarkazdr