Szerző Téma: Sanyo Eneloop Akkumulátor  (Megtekintve 1318 alkalommal)

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Sanyo Eneloop Akkumulátor
« Dátum: 2011. November 22. - 18:37:11 »
Sziasztok!
Várok minden Eneloop aksival kapcsolatos információkat!
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Sanyo Eneloop Akkumulátor
« Válasz #1 Dátum: 2011. November 22. - 18:39:27 »
Hy!
Az új akkumulátorokkal mi a teendő, egyszerűen lehet használni, vagy előbb töltés? Vagy először töltés és kisütés?
 ;)
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Sanyo Eneloop Akkumulátor
« Válasz #2 Dátum: 2011. November 22. - 19:19:38 »
???
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető altima

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 444
Re:Sanyo Eneloop Akkumulátor
« Válasz #3 Dátum: 2011. November 23. - 11:34:25 »
Oppp egy jó kis Topic:)!

Megveszed, összeforrasztod, használod, töltöd!  ;D (ha használat előtt csepptöltőre ráteszed bajt nem csinálsz)

Amikor megjelentek a piacon ezek az akkuk vettem egy pár darabot próba céljából. (azóta nem vettem másféle akkut  ;))

Először fényképezőbe tettem nem mertem rögtön "éles bevetésben" használni. Fényképezőben jól szuperált így elkezdtem a repülőkben is használni.
A fényképezőmet bevittem a céghez majd rendesen elfeledkeztem róla. Fényképek dátumából majdnem 11 hónapig állt a polcomon.
Mivel ilyen gyakran használom a fényképezőmet megleptem magam egy újjal karácsonyra! Nagyon nagyon meglepődtem.
Na keresem a fényképezőbe használt pakkokat nem találom sehol, akkor jöttem rá a a cégnél van.
A lényeg ne legyek túl hosszú (mármint a szövegelésben)  töltetlenül be az új gépbe 100-on felüli vakus (karácsony este lévén) képet készítettem vele.
Tényleg nem merül le magától! (ez lett volna a lényege).

A hókuszpókusz:
A vevő, adó akkuknak használt packokat csak csepptöltővel töltöm. 1/10 C alatt. (gyári fali töltő olcsó, jó)
Meg is ideologizáltam magamnak:
A cellák itt ugyan úgy elhangolódhatnak mint a liponál, automata töltő ezzel nem tud mitkezdeni a feszültség beesésnél lekapcsol és kész. Ekkor lehet olyan cella ami túltöltött és olyan amelyik nincs teljesen feltöltve, ez utóbbi merítésnél mehet 0,9V alá és károsodik az előbbi már töltéskor. Ugyanis a NiMh sem szereti ha alámerítik vagy ha túltöltik. DE is itt a jellegzetessége 1/10 C töltőáram alatt a pluszt károsodás nélkül elfűti azaz csepptöltővel este rátesz reggel levesz garantáltan az összes cella fel van töltve csurig (ballance megoldva). 2050mAh packot 130 illetve 85 mA -al töltöm (ennyit tud a fali töltő).

Noss ez az én elképzelésem évek óta így töltöm őket nekem bejött.






Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Sanyo Eneloop Akkumulátor
« Válasz #4 Dátum: 2011. November 23. - 19:32:08 »
Sziasztok!
Várok minden Eneloop aksival kapcsolatos információkat!




 ;)
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr