Szerző Téma: MEGLEPŐ  (Megtekintve 12365 alkalommal)

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:MEGLEPŐ
« Válasz #90 Dátum: 2012. Február 17. - 21:54:10 »
Áttettem a javitást agy külön topikba de ugy érzem hogy tényleg haldoklik a forum.
Senki sem kérdez semmit és senki sem ir tippeket, igy végtelenül unalmassá válik az egész. Lassan de biztosan leteszem a lantot és inkább Bachussal foglalkozok.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:MEGLEPŐ
« Válasz #91 Dátum: 2012. Február 17. - 22:10:10 »
Én meg is néztem és jónak találom.
Sajnálnám ha abba hagynád mert várom a végkifejletet.
A képet láttam a javított gépről.  Azt gondoltam, hogy végig vezeted a javítást ezért nem is firkáltam bele.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:MEGLEPŐ
« Válasz #92 Dátum: 2012. Február 17. - 23:21:12 »
Nem akarom leirni pont ennek a gépnek a javitását miért feleslegesnek tartom gy gép javitásának a leirását és valószinüleg nem is lenne élethü hisz 2-3 éve történt tehát nem tudom pontosn követni lépésröl lépésre.
Amit le szeretnék irni az maga az átlag javitási folyamat.Az egész topik lényege nem is a javitás lépésröl lépésre(habár megpróbálom) inkább azt szertném kihangsulyozni hogy egy sulyosan sérült gép javitása is sokkal ólcsóbb és gyorsabb mint egy új gép épitése. Ez a gép több hónap alatt készült és a javitás nem vett fel több idöt mint 7-10 nap. A megsporolt anyag áráról nem is beszélek. Egyébként zuhanás után öszegyült a társaság a roncs körül és elmondtuk a halotti beszédet :)A gép rajz szerint épült. viszont anyira élethü volt a lépték hogy a kabin és motorburkolat gyári volt, tehát az ARF. kabinját és motorburkolatát vásároltam.
A látvány siralmas volt (Te is láttad a képet) de aprólékos leltározás után kisült hogy az egyik szárny sértetlen(kivéve a csüröt), a vizszintes és függöleges sértelen, kabin, motorburkolat futómü hasznavehetö állapotban. Tehát adott egy törött törzs és egy törött szárny. Ha újat épitek akkor akkor bal-jobb szárny, vizszintes és függöleges csillapitó. törzs szervó helyek aku rögzités, tolórudak, futómü, müszerfal, Stb. Stb.
Javitás esetében ; 1 darab szárny (ha nem javitható) 1 darab törzs(ha nem javitható) + egy kis renoválás és új bevonat. Tehát 20% anyag és 20% munka. A helyszinen kijelentettem hogy meg fogom javitani mire a kollégák akik nagyon jól ismernek kollektiven kijelentették hogy nem vagyok normális (Hát régi ismeretség, tudtak amit tudtak :D) További észletek a topikban (nem ugy hogy igy meg ugy csináltam) hanem inkább hogy igy lehet csinálni. Minden törés más és más tehát nem az a lényeg hogy miképp reinkarnálodott a CAP hanem inkább az hogy mire kell figyelni és egy pár tipp.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:MEGLEPŐ
« Válasz #93 Dátum: 2012. Február 18. - 08:07:20 »
Értem.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19626
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:MEGLEPŐ
« Válasz #94 Dátum: 2012. Április 11. - 20:23:24 »
Sziasztok!

Mostanáig tudtam magamban tartani, amit most leírok!
Remélem nem haragszik meg senki sem és nem is veszi magára.
Én nem tudom ki mit vagy hogyan képzel a Borsodi RC Modell Fórum létével, jövőjével kapcsolatban?
De, nagyon sajnálom azt, hogy ilyen nagy a közömbösség a Borsodi RC Modell Fórummal kapcsolatban!
Akiket érdekel azok mindent el is követnek azért, hogy a Fórum minél nagyobb tudásbázissal rendelkezzen és népszerűbb, ismertebb legyen.
Azok népszerűsítik az RC Modellezést és megismertetik azokkal akik érdeklődnek iránta.
Azért vagyok elkeseredve mert már ötletem nincs több mivel tudnám a Fórumozókat arra ösztönözni hogy
írjanak és publikáljanak a Fórumon bátran!
Amit itt leírsz abból nagyon sokat megtanul majd a következő generáció, úgy ahogy te is megtanultad az elődöktől.
Nem kell eget verő dolgokra gondolni, nem kell a világot sem megváltani, csak napi 5 percet szánj a Fórumra és akkor te már megtetted amit kell!

Üdv.: BK_Attis

Én, nem adom fel!  ;D ;D ;D
Ami biztos, az tuti!  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:MEGLEPŐ
« Válasz #95 Dátum: 2012. Április 12. - 09:50:06 »
Én sem...

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:MEGLEPŐ
« Válasz #96 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 19:28:40 »
ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉsssssssssssss
Én sem!
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:MEGLEPŐ
« Válasz #97 Dátum: 2023. November 04. - 20:28:35 »
Folyamatosan rajta vagyok az ügyön!!!

 :) ;)
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr