Szerző Téma: Kinek milye van?  (Megtekintve 7726 alkalommal)

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Kinek milye van?
« Válasz #75 Dátum: 2011. Április 28. - 16:53:11 »
Attól még egy padkázás kitépheti a menetet, vagy magára a tepsire viszi át az erőt. A Rush-om előző gazdája egy jókora ugratás után hajtogathatta vissza a tepsit, megerősítette de már soha nem lett olyan jó mint az eredeti. Könnyen elmásznak a beállítások, aztán meg agyalhat az ember hogy miért nem kanyarodik rendesen a kocsi.
Én is néztem ezeket az alu bulkhead darabokat a saját autóimhoz, de ahhoz képest milyen egyszerű darabok, aranyárban mérik. Marad a műanyag, az legalább rugalmas pár ütközésig, megfelelő rögzítéssel az is sokat bír. Pótalkatrészt pedig mindig tartok.
Meg amúgy is semmi sem törhetetlen

Nem elérhető hunyorlaci

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 76
Re:Kinek milye van?
« Válasz #76 Dátum: 2011. Április 28. - 16:58:44 »
hát igen.  ;D
a műanyagban annyi a jó hogy az vissszanyeri eredeti alakját vagy eltörik.
a fémet meg észre sem veszed hogy hibás . mondjuk egy elhajlott alu cucc miatt töröd össze a géped  :-\
HSP - Monster Buggy,     HPI Blitz,     Hot Bodies Ve8
'___/ ```|____
[_^______^__]
.( o )____( o )___.

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Kinek milye van?
« Válasz #77 Dátum: 2011. Május 18. - 21:19:02 »
Hi!

A legújabb szerzeményem. Igazi vadállat. ;D

http://modellfutar.hu/traxxas-1-16-e-revo-vxl.html



70-381-95-97

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Kinek milye van?
« Válasz #78 Dátum: 2011. Május 19. - 21:13:06 »
Szép darab, gratula. Esetleg egy videó üzem közben? ;)

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Kinek milye van?
« Válasz #79 Dátum: 2011. Május 31. - 18:12:49 »
Szép darab, gratula. Esetleg egy videó üzem közben? ;)

Csak fotók készültek eddig.

Itt is van egy,  átlagos üzemeltetési körülmények között készült  ;D :



70-381-95-97

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Kinek milye van?
« Válasz #80 Dátum: 2011. Május 31. - 20:42:14 »
Úgy látom a kormányszervóra semmi szükség, sőt, ha jobban megnézem a kerekek is csak az elinduláshoz kellenek. Onnantól willye bar.
 ;DHa jól írom.

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Kinek milye van?
« Válasz #81 Dátum: 2011. Június 03. - 16:51:47 »
Hi Skacok!

Egy hete boldog tulajdonosa vagyok egy Traxxas Gymkhana Fiestának.


Első benyomások a kocsiról; El kellene törni annak a karját annak, aki ilyen matricázást csinál (biztosan nagyon unhatta, vagy nem fizették meg). A matricák nagy része légbuborékosan, az ívekre nem rendesen rányomkodva került fel a kasztnira. Egy szike és egy kis hajszárítózás azonban megoldotta a problémákat.

A járgány tulajdonképpen egy mini E-Revo alváz, a lengőkarok és féltengelyek rövidebbek benne, és a kasztnitartók is mások. Ugyanúgy megépíthető duplaszervósra, ugyanaz az idegbeteg 380-as VXL szett hajtja, akár kettő akkuval is.


A készlethez kapott 1db akkuval eléggé rövid (kb. 10 perc) etapokat futhatunk, az 1200-es Nimh pakk nem tartozik a történelem legerősebb áramforrásai közé. A gyári töltő sem kapkodja el a dolgát. A géphez kapott táv a Traxxas TQ 2.4 Ghz-es modellje, amerikai stílusban bolondbiztosra készítve. Viszont a pepecselős a beállítgatása, az egyszerű csatornafordítás is villogókódok figyelésével és a setupgombbal (!) történik.
A vevője érdekes darab, sokkal több kimenet van rajta, mint amit a táv megkívánna. Pl. rögtön van 2db (!) CH1 is, nehogy má' a dupla kormányszervóhoz kelljen venni Y kábelt... ;D



A rossz dolgok el is fogytak, jöjjenek a pozitívumok! A kocsi nagyobb, mint vártam; nagyon hunyorítva ( :D) szinte mellé lehet tenni egy 1:10 kocsi mellé is.
A nyomtáv, a kasztni szélessége, a kerekek átmérője is megegyezik a nagyobb kocsikéval, viszont a tengelytáv mintegy 6 cm-el kisebb az 1:10-eseknél. Ezek az arányok kölcsönöznek a gépnek egy kellemes, karikatúra-szerű megjelenést, ami viszont nem áll "neki" rosszul. Aki előben látta,annak nagyon tetszett, de lehet, hogy egy kevésbé látványos kasztnival már nem jönne vissza a Gymkhana-Feeling.


Aszfalton nagyon vadállat a gép, szerintem elsősorban oda is szánták.
A gumik első tapintásra keménynek tűnnek, használat közben viszont zseniálisak! Ezek az abroncsok tényleg csak annyira tapadnak, hogy félgázon nagyon látványos íveket lehessen rajzolni. Gázelvételnél megtapadnak, koppgáznál megcsúsznak, szinte visítanak. Nagy feeling a kocsi terelgetése, az hogy a kanyarokba gázzal kell betenni és hogy "izomból" lehet driftelni.
Végre olyan érzése van az embernek, hogy ezt a gépet TÉNYLEG tesztelték a tengerentúlon a kiadás előtt.




Érdekes a jármű beállítása; a kormányösszekötők és nyomtávrudak fixek (a közepükre azért tettek egy alibi hatszög-lapolást...), igazából a lengéscsillapítók rúgóelőfeszítésével lehet szépen behangolni a viselkedését. Öt akkut toltam ki eddig belőle, de ezalatt a rövid idő alatt is sikerült alul- és túlkormányozottá tenni a Fiestát csak a lengéscsillapítók tekergetésével.
A VXL szettnek meg sem kottyan a nyári forróság egy akkuval, hiszen a 12 cella nikkelt és a 6 cella LIPO-t is elviszi (nah, ott már melegszik)




A fő negatívum a gépnek az ára, a majd' 100e Ft-ot a Velineon szett és a Gymkhana feeling csak kicsit indokolja. Viszont strapabíró a gép az tuti, az összes differenciálmű és a középső kihajtások is teljesen fémből készültek. Ez az alváz már nekem bizonyított az 1:16 E-Revóban, az idegbeteg kerekezések, és 12 cellázval való gyilkolászások alkalmával.
70-381-95-97

Nem elérhető gabesz 75

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Kinek milye van?
« Válasz #82 Dátum: 2011. November 30. - 20:52:03 »
Üdv Kedves Modellező Társak!

Ezt a témát annak érdekében indítottam,hogy megtudjunk egymásról egy kicsit többet,kinek milyen autója van,képekkel,leírással alátámasztva,meg persze azt is hogy milyen településen vagytok megtalálhatóak...!? :)

Várunk minden érdeklődőt a modellezéssel kapcsolatban,segítünk mindenkinek mindenben amiben csak tudunk,aztán a későbbiekben egy kisebb-nagyobb összeröffenést is megbeszélhetünk! ;D

Üdv:g-tech

Keresek egy 10 fogú fogaskereket  ! Paraméterei tengely 3mm, külső átmérő 9.5mm, hossz  min10mm
-max 20mm.(lehetőleg fémből) Kádár Gábor 06 20 237 6802  yokohama75@freemail.hu


Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Kinek milye van?
« Válasz #83 Dátum: 2011. November 30. - 21:06:19 »
Szia BaluGTV

Gratulálok a Fiestához. Nekem nagyon tetszik a leírásod minősége  ::)

Mindent megtudtam róla, még az elején tetszett is, de az árával el vetted a kedvem.  8)

Tetszetős darab.

Üdv: DreamsT
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69