Szerző Téma: T-Rex 550 V2 Fbl  (Megtekintve 7582 alkalommal)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19627
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #45 Dátum: 2013. November 19. - 18:18:45 »
Egy kapcsolatban minden kezdet nehéz! ;) :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Penobscot

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #46 Dátum: 2013. November 19. - 18:23:39 »
Igen, ezt én is tanúsíthatom. :)  :)  :)

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #47 Dátum: 2013. November 19. - 18:32:48 »
Igen, ezt én is tanúsíthatom. :)  :)  :)

Viszont a gépet valaki ( nem tudom, hogy ki ? vagy mégis ! ) :) jól berepülte!
:)
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető Penobscot

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #48 Dátum: 2013. November 19. - 21:43:56 »
Igen, ezt én is tanúsíthatom. :)  :)  :)

Viszont a gépet valaki ( nem tudom, hogy ki ? vagy mégis ! ) :) jól berepülte!
:)

Bocs, ezt nem hagyhattam ki :)

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #49 Dátum: 2013. November 19. - 21:45:28 »
Igen, ezt én is tanúsíthatom. :)  :)  :)

Viszont a gépet valaki ( nem tudom, hogy ki ? vagy mégis ! ) :) jól berepülte!
:)

Bocs, ezt nem hagyhattam ki :)

Ok. Vettem az adást!
Jó lenne ha már nem csak a szereléssel tölteném az időmet, hanem repülnék!
:)
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető djdobo

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #50 Dátum: 2013. November 21. - 17:57:10 »
Szia wagzo!

Most láttam csak az új "szerzeményedet"! ;D

Nagyon szép szitakötő, s milyen stabil a levegőben?

Gratula hozzá!

Kívánok Neked hozás millió startot, s ugyanennyi szerencsés landolást!  ;)

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #51 Dátum: 2014. Január 11. - 03:29:29 »
Tisztelettel  Üdvözlök Mindenkit az Új Esztendőben !

Rég nem voltam a fórumon  folyamatos időhiány miatt...  mea culpa
Örömmel tudatom az érdeklődőkkel, hogy hál'Istennek egy kis vér frissítésemn esett át az 550 T-rex  :)
Kapott néhány jó szervőt  - Align Bl700  és Bl 750  szervók képében, valamint egy kis motor változtatás is történt, no nem mintha az Align 600 MX  nem muzsikálna igen igen jól, de rá beszéltem magam egy kicsit magasabb kategóriára : Scorpion HK III 4025- 1100 kV   személyében .
Bár a kv értékből az következne számomra, hogy kevésbé lesz a gép " pörgős",  de higgyétek el,  így is maradt elég nafta - ha nem több - a gépben mint azelőtt.
Megmutatkozik rögtön abban is az erő és a minőségbeli különbség / mégegyszer hangsúlyozom az Align igen jó !!!! / , hogy míg a 12T- piniont az MX 600 motor kicsit akadozva kezdte megforgatni, minden indulás előtt, addig a Scorpion a 13 T  (!!!)  piniont is úgy és olyan erővel és játszi könnyedséggel indítja mintha ott sem lenne !!!
 Ez betudható a 6 pólus helyett a 10 (!!!) pólusú motor nyomatékának és az igen finoman járó csapágyazás mellett,  a bivalyerős Neodinium mágneseknek is !!! / legalábbis szerintem. nem beszélve még  az igen kis belső ellenállásról  /
Szóval nagyon örülök !!!  :))   
 A ráadás az is , hogy a tengely átmérő is ua. a 6 mm, tehát gond nélkűl használhatók a korábbi pinionok is.
A fordulatot a CC  linken  30 % -on 2400,  és 70 %- on 2500- ra állítottam be.
Gond nélkűl lehet így használni vele mind a régebbi zyppiket és az újabb/ de nem vadiúj/ turnigiket is . Előbbiek 45c, míg utóbbiak 40 C értékűek, és egyaránt 5000 mah- sak .
A zyppikkel 4-4.30 a rep idő. míg a turnigivel - 2500 rpm-el is eléri az 5 percet.  :))
/Nem mintha ezek nem lennének jók , de azért remélem majd tudok egyszer mégjobb akkumulátorokat is kipróbálni....  mosolyog...  /

A canopy egy kis fóliázást kapott, illetve ez eddig főleg a 600-as gépeken használatos canomodot alkalmaztam, de most egy turnigy gyármányú 550- s kasznit ami eddig tartalék volt. / had dolgozzon  :) /

Egy néhány kép :

Scorpion motor


kasztni felújítás-fóliázás a jobb láthatóságért.


felújítás után  :)


Repkészen a repülőtéren !


http://youtu.be/MLqBhSn6Xyk
És egy kis videó a repülésről - bukfenc gyakorlás főleg - és a motor és a zyppy akksik " összeszoktatása " / mivel a motor új és bivaly erős,  a zyppiket  pedig - bár elég jól tartják magukat - már magázni illendő ... :), / 
 Köszönet wagzo kolleganak a kameramann szerepért, főleg, hogy a nagy szél ellenére is  elválallta a videó kezelését !
/ a video vágatlan, nem hagytam,  hogy a jutyúb belekotnyeleskedjen - így valódi az anyag,  minden retustól mentes :))

Köszönöm, hogy elolvastátok.

Mindenkinek  Szép időt és Jó  Repülést és Modellezést Kívánok !!!

Üdvözlettel : szarkazdr













Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #52 Dátum: 2014. Január 11. - 03:34:24 »
ooopssss  --- !!! :-\ :-\ :-\

Elnézést a gyártótól, .... elírtam:  a szövegben nem turnigy a canopy, hanem RCX !!!
mégegyszer elnézést !
 ::) :-[

Nem elérhető motyi96

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1034
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #53 Dátum: 2014. Január 11. - 10:07:59 »
Nagyon szép és jó lett a gép ( nem mintha eddig nem lett volna az... :) ), gratulálok!
Sok-sok szép startot vele!
Ha hamarabb nem, majd májusban a találkozón remélem megleshetem! :)
CopterX 450 SE V2
Rabbit FC Quad
Egy halom repülő
TURNIGY 9X + FrSky

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #54 Dátum: 2014. Január 12. - 21:59:26 »
Nagyon szép és jó lett a gép ( nem mintha eddig nem lett volna az... :) ), gratulálok!
Sok-sok szép startot vele!
Ha hamarabb nem, majd májusban a találkozón remélem megleshetem! :)

Köszönöm Motyi !

Legalább szépítettem egy kicsit rajta, ha már repülni az utóbbi  hónapok során igen keveset tudtam . Remélem azért lesz még jobb időjárás és több szabad időm , hogy élőben is gyakorolhassak, ne csak szimulátorban / Nem mintha arra is  sok  időm lette volna  :(   /

Nem elérhető Penobscot

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #55 Dátum: 2014. Január 13. - 11:17:05 »
Nagyon szép és jó lett a gép ( nem mintha eddig nem lett volna az... :) ), gratulálok!
Sok-sok szép startot vele!
Ha hamarabb nem, majd májusban a találkozón remélem megleshetem! :)

Köszönöm Motyi !

Legalább szépítettem egy kicsit rajta, ha már repülni az utóbbi  hónapok során igen keveset tudtam . Remélem azért lesz még jobb időjárás és több szabad időm , hogy élőben is gyakorolhassak, ne csak szimulátorban / Nem mintha arra is  sok  időm lette volna  :(   /


Zoli, sikerült azzal az érdekes hanggal kezdened valamit? Állítottál pwm-et vagy timing-ot?

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #56 Dátum: 2014. Január 14. - 18:09:50 »
 "Zoli, sikerült azzal az érdekes hanggal kezdened valamit? Állítottál pwm-et vagy timing-ot?  "

Szervusz Gyuri !

Köszönöm kérdésed, körbejártam több irányból az ok okozati kérdéseket. A legjobban a cc linken programozható governor gain erősségének számértékére esett a spotlight - ezért ezen fogom az állítást elvégezni. Illetve konkrét ajánlása van a t-rex gépekre az említett linknek- ez a medium (25) érték;  nekem pedig 28-n volt. Levettem a meghatározott értékre, de azt is javasolták, hogy akár 10- haladjak fölfelé lépésenként és próbáljam ki repülés közben, ha a hang megszűnik, akkor meg van oldva. A cc valóban írja, hogy esetleges magasabb értékeken oszcilláció léphet fel / kifejezetten ezzel a szóval és nem berezonálást, vagy rezgést ír / , ami okozhatja ezt a furcsa hangot. A repüléskor semmilyen abnormális viselkedést a hang ellenére nem tapasztaltam ( kop... kop... ), tehát nagy baj nem lehet;  mechanikusan már szinte minden szóbajöhető csapágyat kicseréltem, és az alkatrészeket  megvizsgáltam.
A próbához idő, laptop, és jó időjárás kellene már " csak " . 
Egyenlőre 3-2 nem adott... :(

megj.:  otthon főfogasnélkül , tehát igaz terheletlenűl 10 - 35 közötti tartományban teszteltem a motor fordulatszám változását és a programozás szerint / nálam 2350, 2450 / rpm-re való ráállási időt, a legalacsonyabb és a legmagasabb beállítás közt 1-2 sec idő shiftet mértem - értelem szerűen a rövidebb a magasabb gov.gain-hez tartozott, és ilyenkor a motor finoman változtata a ford. értékeket- erre a hangja utalt - amíg a kívánt tartományt fel nem vette .   
Az csak mellékesen jegyzem meg, hogy a cc link konkrét motorra nem ad ajánlást... kis fekete pont, pedig jó lenne...
Szóval eddig ennyi.   
Tudom, hogy az előbbi csak terheletlen teszt, de legalább a motor hibát kizártam vele és azt is, hogy a cc talon governorja hibás-e. Egyenlőre ezek jónak  tűnnek !

elnézést a hosszúlére eresztésért, de ez a kirakós darabka legalább így teljes.
A teljes kép persze éles teszt során áll össze.

Köszönöm, hogy elolvastad .

... és ha van ötlet szívesen hallgatom !

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #57 Dátum: 2014. Január 14. - 18:15:46 »
--- még annyit, hogy a gyári pwm:  8kHz,   valamint a timing : normal(5)  , beállításon használják mások is és  olyan infot is kaptam, hogy a cc-n leírt 5-ös érték az megfelel a Motor gyártó által megadott 5 foknak, tehát azt az infót kaptam, hogy ne változtassam meg. Így tettem.


/ külföldi forumokon találtam 12 khz-t is /?/  ,  meg akár 18 fokos timingot /???/ is, nem tudom az okát, de úgy láttam ezzel ott szépen el forumozgattak.
Egyelőre nekem nem cél a kísérlet, főleg ha gyártó konkrét értéket ad meg , mivel nem szívesen égetnék le egy teljesen új motort  !
( persze usa-ban ez nem gond , akár a teljes gép csere sem .... )

Nem elérhető Penobscot

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #58 Dátum: 2014. Január 17. - 07:16:08 »
Ez valószínűleg tényleg valamilyen elektronikai probléma lehet akkor. Konkrét ötletem nincs a megoldására, tesztelgetned kell különböző beállításokkal, lehetőleg úgy, hogy egyszerre csak egy paramétert változtatsz meg.
Üdv.

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #59 Dátum: 2014. Február 05. - 19:36:51 »
Egy kis téli repülgetés utáni heli pihentetés :)

Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."