Szerző Téma: Habvágás, megmunkálás?  (Megtekintve 16325 alkalommal)

pittyu

  • Vendég
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #30 Dátum: 2010. Április 11. - 20:32:22 »
Van nekem pár DB VEXTA motorom PK564-NA meg hasonlók. Csináltam is STEP-DIR vezérlőket , tudom mozgatni a motorjaimat. De a motorok nem egyformák , Megakadtam a menetes orsókkal és szánokkal és a vezérlővel stb . Amúgy csak télen van időm foglalkozni ilyesmivel.  De azért érdekel.

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #31 Dátum: 2010. Április 12. - 19:03:29 »
Menetesszár? Sima M10 (pl.), szán? Sima fióksin! Nézd meg a weblapunkon az ötleteket (mechanika)!

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #32 Dátum: 2010. Június 01. - 16:46:35 »
Sajnos nekem nincs lehetőségem számítógáp vezérelt habvágó építésére vagy megvásárlására.
Építettem egy kis kézi vágót.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19621
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #33 Dátum: 2010. Június 01. - 16:49:20 »
És jól szuperál?  ??? Így jól néz ki, látszik nincs összegányolva.  :o
Én is rajta vagyok.
Írnál egykét technikai paramétert?  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #34 Dátum: 2010. Június 01. - 16:57:41 »
Persze

Az alja egy 3 centis konyhai munkalap darab.
Az álvány 20x40-es zártszelvény és a fégén a feszító egy 10x3-as laposvas.
A vágószál normál műszaki boltban kapható habvágó huzal. 60 ft/m

A trafól egy barátom csinálta. Ez 3 v-15.5 v-ig fokozatmentesen állítható, és össze van építve egy habvágó elektronikával ami szintén fokozatmentes.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19621
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #35 Dátum: 2010. Június 01. - 17:17:15 »
Sokban van az elektronika?   ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #36 Dátum: 2010. Június 01. - 17:19:40 »
Hát nekem a digi kijelző árába került.
De ha gondolod és szükséged van egy ilyenre megkérdezem a barátomat hogy mennyiből tudna kihozni egyet.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19621
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #37 Dátum: 2010. Június 01. - 17:27:00 »
Igen, kíváncsi vagyok!  ::)
Köszönöm előre is.  ;)

És, mit vágtál már vele és hogy sikerült?  ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #38 Dátum: 2010. Június 01. - 17:36:43 »
Hát még gépet nem mert csak ma raktam össze. Csak egy feliratot aa páromnak(személyes) ;)
Viszont az 5 mm-es habtól a 30 mm-es styro habig nagyon jól vág. A keményebb habnál is csak éppenhogy 2-esen ment az 5 rovátkából.
De van még egy 24 v-os nagyteljesítményű elektronimám is trafóval. Ez egy számítógéptáp házába van ültetve.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #39 Dátum: 2010. Június 01. - 18:25:15 »

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #40 Dátum: 2010. Június 01. - 21:03:34 »
Hű klasz a te géped is... :)
Kicsit a lombfűrészre asszociál nekem...

Akarok még egy változatot csinálni. Egy kb 60 cm vágóhosszban. Ez körülbelül úgy fog festeni mint egy keretes fűrész. Láttam egy videót egy ilyesmiről, de sajna a linkjét nem találom. A videón a fószer a nejével párban szárnyat vág. Nagyon jó lesz a filmen. Mindössze két sablont tűznek a hab két végére. És csak cibálták a sablon körül. ;D ;D ;D

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #41 Dátum: 2010. Június 02. - 07:05:07 »
Hű klasz a te géped is... :)
Kicsit a lombfűrészre asszociál nekem...

Akarok még egy változatot csinálni. Egy kb 60 cm vágóhosszban. Ez körülbelül úgy fog festeni mint egy keretes fűrész. Láttam egy videót egy ilyesmiről, de sajna a linkjét nem találom. A videón a fószer a nejével párban szárnyat vág. Nagyon jó lesz a filmen. Mindössze két sablont tűznek a hab két végére. És csak cibálták a sablon körül. ;D ;D ;D

Ilyenem is van!  ;D
A CNC előtt ezt használtam pont úgy ahogy írod! Ugyan ilyen csőből van a kerete mint a kis "lombfűrészemnek",  a cekasz hossza kb. 1m, és gatyagumival van a garázs tetejére akasztva, hogy vágáskor ne keljen a súlyát cipelni csak két újjal irányítani. A gatyagumik számával lehet az emelőerőt hangolni.
Sajnos két emberes munka, mert a sablont egyenletesen be kell osztani (időbélyeg) és számozni, majd vágáskor hangosan mondani az egyik oldalt hol tart, a segéd meg a másik oldalin "szinkronizál".  Kell egy kis gyakorlat hozzá... a sarkok macerásak (kúpolt szárny esetén).
Jobb mint a semmi, de a CNC nyomába sem ér.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #42 Dátum: 2010. Június 02. - 07:47:19 »
Hát igen ez kétségtelen....

Dehát mint modják szegény ember vízzel főz..... ;D ;D ;D

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #43 Dátum: 2010. Június 02. - 08:50:17 »
Hű klasz a te géped is... :)
Kicsit a lombfűrészre asszociál nekem...

Akarok még egy változatot csinálni. Egy kb 60 cm vágóhosszban. Ez körülbelül úgy fog festeni mint egy keretes fűrész. Láttam egy videót egy ilyesmiről, de sajna a linkjét nem találom. A videón a fószer a nejével párban szárnyat vág. Nagyon jó lesz a filmen. Mindössze két sablont tűznek a hab két végére. És csak cibálták a sablon körül. ;D ;D ;D

Ilyenem is van!  ;D
A CNC előtt ezt használtam pont úgy ahogy írod! Ugyan ilyen csőből van a kerete mint a kis "lombfűrészemnek",  a cekasz hossza kb. 1m, és gatyagumival van a garázs tetejére akasztva, hogy vágáskor ne keljen a súlyát cipelni csak két újjal irányítani. A gatyagumik számával lehet az emelőerőt hangolni.
Sajnos két emberes munka, mert a sablont egyenletesen be kell osztani (időbélyeg) és számozni, majd vágáskor hangosan mondani az egyik oldalt hol tart, a segéd meg a másik oldalin "szinkronizál".  Kell egy kis gyakorlat hozzá... a sarkok macerásak (kúpolt szárny esetén).
Jobb mint a semmi, de a CNC nyomába sem ér.

EZ a manuális CNC :-) kva jó.

HC!  Ha jól értem kb. 200e-ből lehet már csinálni egy hobby cnc gépet? Ehhez kell még valami jófajta szoftver is? Vagy az benne foglaltatik ebben a hozzávetőleges árban?  Olvasgattam már régebben az oldalad, de néha nekem túl szakmai :-) nem értek mindent. Úgy voltam vele, hogy nem vagyok elég okos ehhez a témához és feladtam. Gondolkodtam abban, hogy ha megvalósulna egy CNC projektem gondolom a megvalósítandó" termék" határozza meg milyennek is kéne lennie egy ilyen gépnek.  Amint nyugdíjas leszek :-) komolyabbra fordítom az érdeklődést.. szeretnék elszöszölni :-) ezzel a témával.. leginkább hobby szinten. Addíg próbálok okosodni. :-D

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #44 Dátum: 2010. Június 02. - 09:21:27 »
A szoftver (ha repülőmodellezésre szeretnéd használni, meg esetleg némi dekorációra), akkor az ingyenes (!!!) JediCut-ot javaslom. A weblapomon találsz róla bőven leírásokat.
Az összeg kb. jó, ha a főbb dolgokat készen veszed (4db léptetőmotor, vezérlő, fűtés) és a mechanika elemeit is mind boltba veszed.
Ha tudsz bontott dolgokat esetleg guberálni (gyűjtögetni), akkor olcsóbb is lehet. Ha a vezérlőket Te magad építed, akkor még olcsóbb is lehet (minden attól függ, mire van lehetőséged és készséged).
Látod biztos, hogy én bútorlapból és fióksinekből készítettem a habvágómat, ezek (szinte) mind egy lakás felújjításból maradt dolgok (konyha és előszoba bútor maradékok)! Csak csapágyakat, síneket, menetesszárakat kellett vennem (meg néhány apróságot). Ezek nem voltak komoly tételek.
A vezérlést is lehet "félkészen" venni (beültett nyákot, tesztelve, garival), ilyenkor csak a tápokat, dobozolásokat kell házilag elkészíteni. Ezzel is spórolhatsz!
A legdrágább a 4db léptecs, de ezt is lehet ragozni nyomatékuk szerint (nekem csak a 2.5Nm-es volt itthon, de elég lett volna egy 1.5Nm-es is, ami lényegesen olcsóbb).
A legfontosabb az infó gyűjtése (ez mindenre igaz), utána már tisztul a kép és látszik a személyes lehetőségek, megoldások!  ;D