Szerző Téma: Habvágás, megmunkálás?  (Megtekintve 16342 alkalommal)

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #45 Dátum: 2010. Június 02. - 19:58:53 »
Sokban van az elektronika?   ???

Erre én is vevőlenék!  ;)
BK már ideadta a pittyu által adott drótot, abból készülne.  ;D

Tettike
Az ég a bátraké!

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #46 Dátum: 2010. Június 02. - 22:38:24 »
Akkor már van egy csepp az óceánból a projekthez...  ;D ;D ;D

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #47 Dátum: 2010. Június 03. - 08:45:15 »
Mindenképpen a repcsi készítés lenne a cél... de hobbyra soknak tűnik a befektetés.. a gyártást meg meghagynám másnak.. szal a lényeg, hogy sok habterv, depronterv tetszik, és jó lenne ezt precízen előállítani, nem a sufnituning megoldásokkal.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #48 Dátum: 2010. Június 03. - 09:39:04 »
Valjuk be azért, hogy sufnituningban is készülnek csodaszép gépek. És itt nem feltétlen a saját gépeimre gondolok.
Szal ha nem tudom "hulladékból" összeállítani minimális ráfordítással. Sajnos jónéhányunknak nem adatik meg, hogy saját CNC habvágónk legyen. De azért álmodok vele én is.

Mert hogy az álmok és a vágyak viszik előre a világot. És az olyan emberek mint HC is akik a megvalósításra is képesek.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #49 Dátum: 2010. Június 03. - 10:19:13 »
Valjuk be azért, hogy sufnituningban is készülnek csodaszép gépek. És itt nem feltétlen a saját gépeimre gondolok.
Szal ha nem tudom "hulladékból" összeállítani minimális ráfordítással. Sajnos jónéhányunknak nem adatik meg, hogy saját CNC habvágónk legyen. De azért álmodok vele én is.

Mert hogy az álmok és a vágyak viszik előre a világot. És az olyan emberek mint HC is akik a megvalósításra is képesek.

csatlakozom...  én is álmodok róla.. meg még sokmindenről...  lekopogom.. 39 év és még egy kicsi alatt sok álmom megvalósult... elégedettnek mondhatom magam... így nem reménytelen egy CNC -sem---  merni kell nagyokat álmodni :-D és örülni kell ha csak kis dolgok válnak valóra... pldul a manuális habvágó.. bár amilyen fakezű vagyok olyanom se lesz :-D ha nekem kell megcsinálni..  ;D

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #50 Dátum: 2010. Június 03. - 10:46:20 »
Semmilyen álmot ne adjatok fel!
Lehet ám kapni használt dolgokat is olcsóbban!  ;)
Gondolom a motorok és a vezérlők árait sokaljátok, amit meg is értek. Sajnos ezeket vagy megépíti az ember (ha van lehetősége és tudása hozzá), vagy megveszi. Mint ahogyan a modellező piac a hobbi CNC piac is elég nagy hazánkba, így sok használt motort, vezérlőt, mechanikai komponenst lehet kapni jóval a bolti áruk alatt.
Ajánlom figyelmetekbe a régi Fórumomat (http://sgforum.hu/forum.php3?azonosito=hobbycnc), annak is az Adok, Veszek, Cserélek rovatát! Itt kapni mindenféle dolgot a témában.
A legfontosabb az info gyűjtés, hogy tudjátok mik is kéne nektek pontosan (nehogy felesleges kacatokat vegyetek).
Az enyém egy nagyon primitív mechanika, de a célnak megfelel (koppintsátok le)!  :D

Esetleg cserélni is lehet! Pl. nekem kéne egy robbanós tréner (Canary stílusú), amiért bármilyen elektronikát, motort tudok adni CNC-khez! ::) ;D

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #51 Dátum: 2010. Június 03. - 11:21:13 »
Semmilyen álmot ne adjatok fel!
Lehet ám kapni használt dolgokat is olcsóbban!  ;)
Gondolom a motorok és a vezérlők árait sokaljátok, amit meg is értek. Sajnos ezeket vagy megépíti az ember (ha van lehetősége és tudása hozzá), vagy megveszi. Mint ahogyan a modellező piac a hobbi CNC piac is elég nagy hazánkba, így sok használt motort, vezérlőt, mechanikai komponenst lehet kapni jóval a bolti áruk alatt.
Ajánlom figyelmetekbe a régi Fórumomat (http://sgforum.hu/forum.php3?azonosito=hobbycnc), annak is az Adok, Veszek, Cserélek rovatát! Itt kapni mindenféle dolgot a témában.
A legfontosabb az info gyűjtés, hogy tudjátok mik is kéne nektek pontosan (nehogy felesleges kacatokat vegyetek).
Az enyém egy nagyon primitív mechanika, de a célnak megfelel (koppintsátok le)!  :D

Esetleg cserélni is lehet! Pl. nekem kéne egy robbanós tréner (Canary stílusú), amiért bármilyen elektronikát, motort tudok adni CNC-khez! ::) ;D


Amit elvárnék egy CNC habvágótól és annak megvalósításától:

- "olcsón" megvalósítható legyen :-),
-  a szerkezet összeépítéséhez kb. IKEA szintű :-) útmutató legyen. AZ oldalad amúgy nagy segítség lenne ehhez :-)
-  szeretném,ha alkalmas lenne max 1200mm fesztávú hab és depron repülők kivágására.., profilos szárny készítésére..

- és a hibákat elkerülendő a legeslegjobb az lenne, ha tapasztal szakember építené meg.. nem állnék neki szívesen, mert nem érzem úgy hogy jól meg tudom csinálni.

Egy kész működő darab... akár használtan is, de működjön.. olvasgatok nézelődök.. de szerintem ha nem csinál az ember pár repülőt eladásra.. és persze el is tudja majd adni... túl magas még az ára hobbyra.. Azt gondolom, hogy sok pénzt eltol az ember a modellezésre szépen apránként.. de egyben még a két kiló is sokkoló.. mármint nekem.. sok. Nem adom fel... valami lesz belőle. 

kedves barátom nemrégiben vásárolt egy gépet.. nem ismerem csak egy paraméterét... 500e Ft..    jól működik.. a legnagyobb szívás a vágás programozása szerinte.. mire jól beviszel egy tervet.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #52 Dátum: 2010. Június 03. - 13:35:11 »
Hy HC

Vannak azok a régifajta lepós nyomtatók. Azokban is van léptető motor. Azt nem lehet ilyesmire használni?
A közelünlben van egy elektro kütyü bontó és onnan biztosan tudnék szerezni ha van értelme.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #53 Dátum: 2010. Június 03. - 13:48:38 »
Sajnos a nyomtatókban lévők elégé harmatgyengék (a legnagyobb A3-as is kb. 0.6 Nm-es), ide meg minimum 1.7Nm-es kell ha finom a mechanika akkor is.
Valamint a kivezetések száma és a motor tekercsrendszere sem mindegy. A vezérlő és a motor azonos rendszerűnek kell lennie!
Ha a motoron 4 vezeték van, akkor csak bipoláris vezérlő jó hozzá (pl. H2 család),
Ha 6 vezeték jön ki, akkor unipoláris és bipoláris is jó (H1 és H2 család),
Ha 8 vezeték jön ki, akkor elköthető mindkét fajtának is.

Ha 5 vezeték jönne ki (az ritka), akkor egy unipoláris motor, de csak H1 Vezérlő jó hozzá.

A gond az, hogy a nyomtatókban lévő motor oda is való (könnyű mechanika papír mozgatásokhoz), nem nehéz, szorulós hobby CNC.  ::) :P

Áttételezésekről meg ne is álmodjatok (csak a menetesszár adta lassító áttételről).

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #54 Dátum: 2010. Június 03. - 16:01:05 »
HY HC
Mikben lehetne fellelni ilyen teljesítményű motorokat? Vagy kérdezhetném úgy is, hogy a habvágón kívül miben használnak még ilyet?

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #55 Dátum: 2010. Június 03. - 16:20:46 »
Bösznye nagy A3-as, régi fénymásolók és ipari célgépekben (gyártósorokban) található, de pl. van nálam egy hatalmas léptetőmotor is, amit állítólag orosz lokátorból szedtek ki.

Pl. Szabolcs barátom Sanyo Denki motorjait egy Epson A3-as nyomtatóból menekítette ki és a finom habvágóját remekül vitte:







A Hobby CNC-sek eléggé "kifosztották" az országot ezen a téren... :D

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #56 Dátum: 2010. Június 03. - 16:38:03 »
Hát gondoltam nem lesz egyszerű....
 :-\

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #57 Dátum: 2010. Június 04. - 17:52:12 »
Készítettem egy szösszenetet a weblapomon a JediCut habvágó CNC program használatáról.
Akit érdekel a téma, nézzen rá (hogy is néz ki egy géptörzs vágása CNC-vel, házilag)!  ;D ;)
www.rc-miskolc.emiter.hu


Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #58 Dátum: 2010. Június 05. - 18:01:01 »
A nagy kézi (szárny) habvágóm eladó egy üveg Borsodi Bivalyért!  ;D



Future:
98cm-es hasznos vágási szélesség,
Saválló (Ko) rugalmas keret,
Könnyen bontható cekasz rögzítés,
Áramra melegedő (aszt hiszem 0.4-es) cekasz,
stb, stb.

A keretnek kb. 15-24V feszültség kell (állíthatóan) és legalább 3A-ert kell tudnia a tápnak.
Kb. egy ilyennel üzemelt: http://www.soselectronic.hu/?str=371&artnum=49283
A tápot nem adom hozzá!


Csak a gatyagumit szedtem le róla, mert az egy újabb fejlesztésemhez kellett:
helytakarékos repülőmodell tároló garázs plafonjára:




Átvehető előre egyeztetett időpontban Miskolcon (lakásomon), vagy a reptéren (amikor ott vagyok).  8)

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Habvágás, megmunkálás?
« Válasz #59 Dátum: 2010. Június 05. - 18:04:38 »
Hát én bevállalnám de Miskolc annyira van innen, hogy 10-et is csinálhatnék az üzemanyag árán.  ;D ;D ;D
Lasz a menyezeted! :o ;D ;D ;D ;D

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7