Szerző Téma: Off-road kezdőknek, de melyiket?  (Megtekintve 14532 alkalommal)

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #60 Dátum: 2012. Február 17. - 20:01:23 »
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen-e kérdezem de meg teszem :) 8X8 kerék hajtású kamiont szeretnék építeni.

Eddig jó.  :D

Költeni nem nagyon akarok rá, amit itthon meg lehet csinálni azt meg csinálnám.

Sajnos itt már vannak ellentmondások.
A legelső dolog hogy, nem lesz olcsó. Bárhogy is okoskodik az ember, nem lesz.
Jó dolog otthon kivitelezni sok mindent, de a drága felni/gumi párost nem lehet, akárcsak a hidakat és oszóművet sem. Ez már így vagy 40e Ft alapból.

Árakat figyeld (persze végig is olvashatod)!

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,101852.0.html

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,94870.315.html

70-381-95-97

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #61 Dátum: 2012. Február 17. - 20:24:49 »
Sziasztok!

Megrendeltem egy 1:8-as Himoto monstert.Az lenne a kérdésem, h akinek ilyen vagy ehhez hasonló járgánya van, az írja már le mi a tapasztalatai ezzel az autóval kapcsolatban?
Korábban Maverick Strada XB BL buggym volt, de az tört , mint a ropi!Remélem ez erősebb lesz, bár mivel monster bizonyára lassúbb....

http://www.modellhungaria.hu/automodell-himoto-monster-24ghz-p-13424.html

További szép napot Nektek, és köszönet a válaszokért!

Krisz

A Himoto és MAverick nagyon hasonló alvázta épül, de a Mosnter változatnak kicsit strapabíróbb a futóműve. ;)  Jó választás volt!

Bár a legstrapabíróbb kocsikat csak magadnak tudod összehozni, egyik gyárnak sem az érdeke hogy járműve örökké működjön (utólagos alkatrész vásárlások ugye)

Én nemrég építettem át egy Tamiya Clod Bustert. Ahova tudtam alu csöveket tettem, a váz is fém. Lényegében nagyon kevés műanyag van benne (2m alucső és menetesszár ment a bele a futóműbe):

http://www.rcpilot.hu/gall/auto/727/20111109183033/clod_buster_atepites.html
70-381-95-97

Nem elérhető Kortefa22

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #62 Dátum: 2012. Február 20. - 17:50:55 »
Köszi a választ!Apropó, melyik akksit javaslod bele?Elvileg 2-4 s lipo fér bele:


1.http://gyujtemeny.vatera.hu/makett_modell/modell_alkatreszek/legolcsobban_zippy_2200mah_3s_30_40c_lipo_akku_1552066265.html

ez picit méretre rövidebb az eredeti 2s lipohoz képest.

2.http://rcapro.hu/index.php/rc-elektronika/akku/8788/elado-uj-lipo-aksik-6.500ft-tol.html

itt a másodikról van szó, ami 7ezer ft.Mondjuk ez 5000 mah-s, nem 2200, mint a 3 cellás!

Nem elérhető Kortefa22

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #63 Dátum: 2012. Február 21. - 19:07:36 »
Sziasztok!


Tudom, triviális eme kérdés:

a lipo akksiknál az amperszám melleti C mit jelent?Van 20 C, 25C, 30C, 40 C?
Kérlek világosítsátok fel a beszűkült látóteremet!
Köszi!

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #64 Dátum: 2012. Február 21. - 19:15:34 »
Azt jelenti hogy a kapacitásának hányszorosa a maximálisan leadható áram.
Tehát pl. egy 5000mAh 20C-s akksiból 5A*20=100A-t tudsz kivenni tartósan. Szokott pl olyan is lenni hogy 35/50C, itt az első szám a tartósan leadható, míg a második a csúcsáramot jelenti (csak rövid ideig képes leadni ennyit)
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető Kortefa22

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #65 Dátum: 2012. Február 21. - 23:02:00 »
Köszi a felvilágosítást!A szabályzóra nekem 80 A van ráirva.....ha pl vennék egy 5000mah-s 30C-os lipo-t, azt elbirná  a szabi?
5*30=150A


Elvileg 4 celláig mehet bele lipo...

Nem elérhető csancsi

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 487
    • Best-Autórent
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #66 Dátum: 2012. Február 22. - 08:23:24 »
A szabályzód is fel tud venni több áramot, mint 80 A, de csak rövid ideig. Olyan rövid ideig, ameddig az akksid simán bírja.  ;D Kb. 10 s.
De ha több cellát kötsz rá, akkor kevesebb áramot fog fölvenni. Viszont bazi gyors lesz a gyereknek.
Bár a gyerekek hamarabb beletanulnak, mint az apjuk!
20/943-6455

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #67 Dátum: 2012. Február 22. - 16:37:06 »
Az hogy a szabályzó 80A-t tud leadni független az akksi teljesítményétől. Ez csak annyit jelent hogy olyan motort tudsz rákötni, aminek max ennyi az üzemi áram felvétele. Ettől függetlenül nyugodtan belerakhatod a nagy teljesítményű akksit, ha jól választod meg a motort nem lesz semmi gond. (hiszen csak annyi fog történni, hogy nem lesz ami felvenne akkora áramot, amit az akksid le tud adni.)
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető Kortefa22

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #68 Dátum: 2012. Február 26. - 09:53:10 »
Hi!


Himoto 1:8 Vega monsterhez tud vki alkatrészt ahol lehet rendelni?Csupán felkészülök a borulásokhoz:)

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #69 Dátum: 2012. Február 26. - 17:31:42 »
Modellhungária? Ők foglalkoznak Himotoval ha jól tudom.
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető Kortefa22

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #70 Dátum: 2012. Március 14. - 21:58:19 »
Tavaly vásároltam egy lipo akksit.4000mAh-s 2 s.Minden esetben balanszeresen töltöm, Turnigy okostöltővel. Sajnos 3600 megy bele már, ergó 10%-os a visszaesés.
Az iránt érdeklődnék, hogy jó-e, ha minden esetben balanszeresen töltök?

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #71 Dátum: 2012. Március 15. - 06:51:01 »
1év alatt 10% romlás az nem is olyan rossz. Mert ha pl versenyre használnád, akkor 1 év után ki is dobnád :)
Szerintem nem befolyásolja az élettartamot ha balanszerrel töltöd. Én úgy szoktam csinálni, hogy amikor használom és gyorsan kell tölteni, akkor simán töltöm, aztán este otthon mindegyiket balanszerrel.
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #72 Dátum: 2012. Március 15. - 08:09:39 »
Fontos a balanszeres töltés mert ha a cellák nem egyforma töltöttségűek akkor  előfordulhat, hogy az alacsonyabb feszültségű cella mély kisülésbe kerül. Ezt viszont nem szereti a lipo.
A balanszeres töltés ezt hivatott megelőzni.

Persze nem kötelező minden esetben így tölteni de legalább minden második vagy harmadik töltést így érdemes csinálni.

Bár nekem van olyan aksim ami 30 tölésből mindösszesen 2-3 alkalommal volt balanszeresen töltve.

De nem ez a követendő példa!

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #73 Dátum: 2012. Március 15. - 09:17:49 »
Tavaly vásároltam egy lipo akksit.4000mAh-s 2 s.Minden esetben balanszeresen töltöm, Turnigy okostöltővel. Sajnos 3600 megy bele már, ergó 10%-os a visszaesés.
Az iránt érdeklődnék, hogy jó-e, ha minden esetben balanszeresen töltök?
Lehet, hogy fű a kérdésem, de ha 3600 megy bele, akkor ez szerintem nem jelent kapacitás csökkenést. Ennyit fogyasztott a géped, mielőtt leállítottad, vagy a LI-po őröd megszólalt. Nem tudom milyen az okos töltő, de szerintem a töltés végén a visszatöltött "áram" mennyiségét jelzi ki. Ha pl a Li-po őr, vagy a szabályzó lekapcsolási szintjét magasabbra állítod, akkor a cellák feszültségét sem engedi alacsonyabb szintre terhelés alatt. Így a töltés során is kevesebb "áram" fog belemenni.

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Off-road kezdőknek, de melyiket?
« Válasz #74 Dátum: 2012. Március 15. - 11:24:11 »
Tavaly vásároltam egy lipo akksit.4000mAh-s 2 s.Minden esetben balanszeresen töltöm, Turnigy okostöltővel. Sajnos 3600 megy bele már, ergó 10%-os a visszaesés.
Az iránt érdeklődnék, hogy jó-e, ha minden esetben balanszeresen töltök?
Lehet, hogy fű a kérdésem, de ha 3600 megy bele, akkor ez szerintem nem jelent kapacitás csökkenést. Ennyit fogyasztott a géped, mielőtt leállítottad, vagy a LI-po őröd megszólalt. Nem tudom milyen az okos töltő, de szerintem a töltés végén a visszatöltött "áram" mennyiségét jelzi ki. Ha pl a Li-po őr, vagy a szabályzó lekapcsolási szintjét magasabbra állítod, akkor a cellák feszültségét sem engedi alacsonyabb szintre terhelés alatt. Így a töltés során is kevesebb "áram" fog belemenni.

Ott a pont :) Nekem azért szokott elég sok belemenni, mert nem használok Lipo védelmet :) Eddig még nem látták kárát az akksik :)
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03